21 C°

Pregazilo ih kao plitak potok

08.05.2019. 19:42
Pregazilo  ih  kao  plitak  potok

Ako je netko i očekivao da će se košarkaši Zadra osvetiti Cedeviti za  dramatičan poraz u prvoj utakmici na Višnjiku sigurno se ugrizao za jezik nakon prvog poluvremena na terenu hrvatskog prvaka. Momčad Ante Nazora došla je  na megdan Cedeviti poput nekog osrednjeg  A-2 ligaškog sastava te su  domaćinu dopustili da ih napravi smiješnom košarkaškom družinom.  Osim uvodnih pet minuta kad su Zadrani čak i vodili (5:8, 9:10) sve ono  potom je bilo ispod svakog nivoa košarkaškog razuma, a kamoli dostojno  polufinala doigravanja u koje je klub s Višnjika ušao sa startnom jedinicom. Nakon tih izjednačenih otvarajućih pet minuta momčad Slavena  Rimca je doslovno pregazila goste, a 'špinu' je otvorio iznimno precizni  Filip Krušlin. Stavio je hrvatski reprezentativac dvije trice i jednu dvicu  na što se nadovezao Ivan Ramljak u suradnji s Katićem i semafor je nakon prve četvrtine pokazivao 24:10 za domaći sastav. Zadar je posljednjih pet minuta prve dionice ostao bez ikakvog ubačaja, a nadanja da će  se nekako popraviti situacija u drugoj četvrtini bila je uzaludna. Otvorili  su to razdoblje 'Vitamini' u sličnom ritmu, pa su Murić i Žganec donijeli  i 17 viška (29:12). Uz mnogobrojne izgubljene lopte, te pregršt isteka napada koje su u prvom dijelu imali Nazorovi igrači deprimirajuće je izgledala statistika za tri poena nakon 15 minuta. Gađali su Zadrani 0-11 tricu  dok je u tom segmentu Cedevita bila neumoljiva. Špralja je uspio ubaciti  konačno jedan vanjski šut i smanjiti na 36:21, uspio je isto i Vuković malo  kasnije, ali domaćin je unatoč ozljedi Jacoba Pullena imao uvijek spreman odgovor. I to s kamatama. Tako su na autoritativan način zaključili  prvo poluvrijeme, preko svojih najistaknutijih pojedinaca, Krušlina koji  je ubacio petu tricu i Ramljaka koji je iz kontre ubacio s dodatnim za  potvrdu potopa kluba s Višnjika (47:25), nakon samo 20 minuta drugog  dvoboja.
 U nastavku još i gora slika. Vidjelo se već tijekom druge četvrtine po  govoru tijela gostujućih igrača da su digli ruke od utakmice, ali da će tek  tako dopustiti iživljavanje Cedevite u drugom poluvremenu nikako im  ne služi na čast. Rimčeve trupe nastavile su tamo gdje su stale u prvom  dijelu, pa su sredinom treće dionice otišli do tropskih plus 36 (65:29).  Krušlin, Ramljak, Stipanović… uvijek su imali način kako kazniti grogiranog suparnika koji je jedino snivao kad će kraj agoniji. No, nažalost po  njih ona se još nastavlja u trećoj utakmici koja je na rasporedu u subotu  na Višnjiku.