08.10.2021. 07:12

ZADAR 1952 11 – SOLARIS 18

(5:4, 3:4, 1:4, 2:6)
ZADAR – Bazen ŠC Višnjik. Suci: Duje Čipčić, Leo Kuzmanić.
ZADAR 1952: Lazić (obrana 12-30), A. Martinović, L. Donđivić, Bašić, Čačić 3, Jovančević 2 (1), Lokin, Stipić 1, Bezer, Cicero 1, Zelić 3, Popović 1, L. Martinović, R. Donđivić. Trener: Goran Jovančević.
SOLARIS: M. Šparada (obrane 12-23), Malenica, Čondić Kadmenović 3, Štrkalj 2, Kovalenko, Goreta 4 (3), Kreković, Pelicarić 3, Penava 1, Bulat 1, Koprčina 4, Sirovec, Štrkalj, T. Šparada. Trener: Jure Marelja.
Peterci: Zadar 1952 1 (1); Solaris 3 (3).
Nakon što su lani izgubili sve utakmice u Prvoj ligi, Zadrani su i novu sezonu počeli porazom. Ipak, dvoboj sa Solarisom je pokazao da bi ove sezone to mogla biti »druga pjesma« i da je ova momčad, s nekoliko pojačanja, znatno konkurentnija u Prvoj ligi. Trebalo bi to značiti da će se u utakmicama koje dolaze brzo upisati i prvi bodovi. Možda već u drugom kolu kada igrači s Višnjika sutra (18:30 sati) gostuju na Korčuli kod KPK
Zadrani su dvoboj počeli golovima Popovića, Zelića i Čačića i u malo više od dvije minute uhvatili ‘na spavanju’ goste koji su ih, možda i nesvjesno, podcijenili. Tako je nakon nepune tri minute bilo 3:0. Signal za buđenje Solarisu i brzo izjednačenje (3:3), da bi prvu četvrtinu Zadrani ipak riješili minimalno u svoju korist (5:4). Izjednačena se borba vodila i tijekom druge dionice, a manji problem Šibenčanima predstavljala je treća osobna Jerka Penave. Na veliki odmor se otišlo s 8:8. Ipak u nastavku je uslijedio sudar s realnosti. Kvaliteta i »duža klupa« Solarisa dolaze do izražaja, što rezultira s čak deset golova gostiju u druge dvije četvrtine dok su domaćini u istom razdoblju postigli tek tri pogotka. Konačnih minus sedam iz zadarske perspektive ne izgleda tako loše, posebno ne kad se zna da je Solaris, koji spada u gornji dom hrvatskog vaterpola, prošli vikend imao uspješan nastup u Eurokupu.
Ostali rezultati 1. kola: KPK – Jug AO 9:22, Primorje EB – Mornar BS 9:10, Medveščak – Mladost 6:19, Jadran – POŠK 19:3.

Šibenski Biograjci
Goste su do pobjede predvodila dvojica nekadašnjih igrača Biograda, Eugen Koprčina (1996. godište) koji je postigao četiri i Roko Pelicarić (1998.) strijelac tri gola. Zajedno su u kapici "sunčanih" od ljeta 2017. i postali su važan oslonac kluba iz Crnice. Sportske veze Biograda i Šibenika nisu od jučer, a osim vaterpola vrlo je aktivna i nogometna suradanja.