Valencia nije znala kako zaustaviti Modrića

Slika korisnika gsimunov
Real Madrid se u španjolskoj La Ligi vratio pobjedama
Real M. - Valencia 4-1. Po dva pogotka za Real postigli su Benzema i Vinicius, a jedini gol za Velenciju djelo je Guedesa
REUTERS/Susana Vera
Valencijin Yunus Musah u akciji s Lukom Modrićem iz Real Madrida

U derbiju 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real je u subotu kao domaćin uvjerljivo svladao Valenciju sa 4-1 (1-0).
"Kraljevski" klub poveo je u završnici prvog poluvremena kada je Benzema (43-11m) iskoristio kazneni udarac kojega je iznudio Casemiro, da bi u nastavku Vinicius (52, 61) s dva gola povisio na 3-0. Pred kraj dvoboja Guedes (76) je smanjio na 3-1 prije no što je Benzema (88) svojim drugim golom postavio konačni rezultat.
Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 70. minute te je u 40. minuti odličnim udarcem sa 16 metara zatresao gredu.
Vodeći španjolski sportski dnevni list Marca u izvještaju s ove utakmice piše da Valencija nije baš znala kako zaustaviti Modrića.
- Na prethodnoj utakmici u Getafeu bio je najbolji, nakon što se odmarao u dvoboju u Kupu. Protiv Valencije je bio dobar s loptom, ali i majstor u obrambenim manevrima. U 40. minuti utakmice pokazao je svoje vrhunsko umijeće kada je pucao prema golu, a samo je greda spriječila siguran gol. Još jedna utakmica za zbirku lekcija, navode u Marci.
Vodeći Real sada ima 49 bodova, osam više uz dvije utakmice više od druge Seville, dok je Valencia deveta sa 28 bodova.
Ranije u subotu su Granada i Barcelona igrale 1-1 (0-0). Barcelonu je u vodstvo doveo Luuk de Jong udarcem glavom u 57. minuti nakon ubačaja Danija Alvesa, a bod domaćima spasio je Antonio Puertas snažnim udarcem iz blizine u 89. minuti. Granada je tako iskoristila igrača više na terenu kojega je imala od 80. minute kada je isključen Gavi.
Barcelona je ostala šesta na ljestvici sa 32 boda, koliko ima i peti Atletico, a 14 manje od vodećeg Reala iz Madrida. Granada je 12. sa 24 boda.