Dva zlata i srebro članica KBK Pretorian

09.06.2021. 07:22

Proteklog vikenda u Popovači je održano Prvenstvo Hrvatske u kickboxingu za juniore i seniore u point fight disciplini koje je okupilo 72 natjecatelja. Među nima nastupile su i tri članice KBK Pretorian koje su osvojile dva zlatna odličja i jedno srebrno. Zbog pandemije koronavirusa i slabijeg treninga djevojke su bile kondicijski slabije pripremljene, ali su se taktički dobro borile i ostvarile odlične rezultate. Juniorka Mihaela Topalli (-55 kg) imala je najteže protivnice u kategoriji, Antonelu Cesarec prvakinju Europe i Nataliju Pavković prvakinju Hrvatske u Tajlandskom boksu. U polufinalu protiv Cesarec Topalli je nakon tri runde i izjednačenog rezultata 9:9 u još jednoj rundi nadoknade odnijela pobjedu (12:6). Nakon prethodne iscrpljujući borbe Zadranka u finalu pobjeđuje i Pavković iz splitskoga Lotusa te sa 9:6 osvaja zlato. Paola Tomrecaj, višestruka prvakinja Hrvatske, lakoćom je osvojila i ovo državno prvenstvo, dok je Ivona Galešić prvi put nastupila u seniorskom uzrastu i osvojila srebro. Tijekom lipnja članove Pretoriana očekuje još puno posla jer će nastupiti na još tri državna prvenstva u ostalim disciplinama.