Jednosmjernom ulicom do završnice u Rijeci

Košarkaši Zadra nadvisili Zabok u četvrtfinalnom dvoboju na Višnjiku
Priliku za obranu trofeja osvojenog lani u Omišu osigurali su igrači Vladimira Anzulovića kontrolirajući igru i rezultat u svih 40 minuta četvrtfinalnog sraza
Marin GOSPIĆ
LAGAN POSAO PROTIV ZABOKA - Dominik Mavra

Pobjedom nad Zabokom u Krešinom domu košarkaši Zadra ostvarili su planirani plasman na završnicu Kupa Krešimira Ćosiča koja se održava od 18. do. 19. veljače u dvorani na Zametu u Rijeci. Tamo su svoj nastup već ranije osigurali Cibona i Cedevita Junior dok će četvrti sudionik biti poznat 16. veljače kada je na rasporedu posljednji četvrtfinalni ogled između Splita i Gorice.

Thompson i Drežnjak

Priliku za obranu trofeja osvojenog lani u Omišu osigurali su igrači Vladimira Anzulovića klasičnom košarkaškom jednosmjernom ulicom, kontrolirajući igru i rezultat u svih 40 minuta četvrtfinalnog sraza, a nakon što su poluvrijeme zaključili s 11 plusa sve su dileme oko pobjednika razriješene krajem treće četvrtine kada se stečevina iz prvog dijela udvostručila. Od početka dvoboja primjetna je bila prava energija Anzulovićevih igrača dok su gosti ušli poprilično rezervirano, a takav scenarij ubrzo se odrazio i na semaforu koji je nakon proteka prve četvrtine pokazivao plus sedam za domaću momčad (22:15). Zabok je uspio tek na trenutak zaprijetiti dvjema tricama Brocića za 16:15, ali se onda Thompsonu koji je dotada zabio čak 12 poena pridružio ostatak družine što je u potpunosti razoružalo Zabočane. Na otvaranju druge dionice u Thomposnove cipele ušao je Drežnjak. Ubacio je plavokosi Hercegovac devet poena u nizu i uz tricu Mavre Zadar se našao na finih 13 viška (34:21). Činilo se da su se gosti našli na pravoj vjetrometini, no izvukao ih je od preranog potopa odličnom rolom Fran Jacović koji je u kratko vrijeme zabio osam poena, od čega su bile dvije trice, i na odmor se otišlo s tek 11 plusa (45:34) za domaće košarkaše koji su čak 30 od 45 poena ubacili iz reketa.

Odluka u trećoj četvrtini

Gosti su svemu tomu unatoč kao i mnogim izgubljenim loptama (11) imali još i neloš rezultat pa je vjerojatno tinjala nada u njihovim redovima da se može u nastavku zakomplicirati život renomiranom protivniku. Ipak, Zadrani to nisu dopustili iako nisu prikazali bogzna kakvu igru u trećoj četvrtini. Odolijevali su Zabočani preko osam minuta održavajući se na 10 do 12 koševa zaostatka, da bi u smiraj treće četvrtine Mavra i Brala uz malu pomoć Thompsona riješili pitanje pobjednika odvevši svoju momčad na kapitalnih 19 viška (68:49). U preostalih 10 minuta ostalo je tek odraditi posao koji je završen s miroljubivih 25 poena prednosti za Zadar kojeg su predvodili Thompson i Jordano s 18 ubačaja svaki, dok su kod Zaboka jedini dvocifreni broj koševa upisali Jacović i Črnjević, svaki po 11 poena.