Četvrtak, 28. ožujka 2024

14 C°

Rusi pokazali zube u trećoj četvrtini

10.09.2021. 07:23

Košarkaši Zadra jučer su odigrali drugu pripremnu utakmicu u Poreču. Nakon pobjede kontra Škrljeva igrači Ivana Perinčića upisali su poraz (76:82) od ruskog VTB ligaša BC Eniseya kojeg s klupe predvodi Dražen Anzulović. Priliku za revanš Zadrani će imati već danas kad igraju drugi susret s ruskim sastavom. Perinčićevi igrači odlično su otvorili dvoboj s Rusima, slično kao i protiv Oostendea u finalu Memorijalnog turnira Tomislav Knežević. Imali su nakon uvodnih deset minuta solidnu prednost od šest koševa (23:17), no onda je ruska momčad koja u svom sastavu ima četiri Amerikanca upalila motore i do poluvremena preokrenula rezultat (39:40), a u trećoj četvrtini je u potpunosti preuzela kontrolu događanja na parketu porečke dvorane. Enisey je utrpao čak 27 poena u tom razdoblju, a Zadrani su zabili samo 16, no popravili su dojam u završnoj četvrtini koja je otišla na njihovu stranu. Štoviše, odigrali su najbolju obrambenu dionicu u cijeloj utakmici, dopustivši Anzulovićevom sastavu tek 15 ubačaja, ali pokazalo se to nedovoljnim da se Zadar na kraju osladi pobjedom. Najefikasnijima u zadarskim redovima pokazali su se Domagoj Vuković i Aleksandar Bursać s 14 poena, dok je 13 zabio Justin Carter. Kod Rusa prednjačili su Willis i Viktorov, svaki s 21 košem.