Nakić i Mehić za veliko slavlje i trobod protiv lidera

U derbiju 26 kolu Primorac (B) kod kuće svladao Jadran LP
Momčad iz kraljevskog grada u vodstvo je došla pogotkom Roka Nakića u 6. minuti s kreča, a točku na »i« stavio je Amar Mehić u 14. minuti dvoboja za pobjedu koja ih je vratila na 4. mjesto trećeligaške ljestvice
Marin GOSPIĆ
PLOČANI NA MUKAMA - Biograjci su bili uvjerljivi protiv lidera

Biogradski Primorac je na svom travnjaku u derbiju 26. kola Treće HNL jug slavio protiv vodeće momčadi Lige, Jadrana LP rezultatom 2:0. Biograjci su bili bolji tijekom svih devedeset minuta i zasluženo na svoj konto pospremili tri vrlo važna boda. Momčad iz kraljevskog grada u vodstvo je došla pogotkom Roka Nakića u 6. minuti s kreča, a točku na »i« stavio je Amar Mehić u 14. minuti dvoboja za pobjedu koja ih je vratila na 4. mjesto trećeligaške ljestvice.
Od prve minute Biograjci su krenuli ofenzivno prema vratima gostiju iz Ploča i već u 5. minuti Izborili su najstrožu kaznu. Nikola Jurišić je odlično ubacio s lijeve strane u šesnaesterac gostiju, a David Mandić igrao je rukom. Sudac Majstrović odmah je pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Nakić i u 6. minuti doveo domaćine do vodstva - 1:0. Nisu Biograjci tu stali, nastavljaju s napadima što im sedam minuta kasnije donosi »podebljanje« vodstva. Ponovno je svoju stranu probio Jurišić, ubacio na glavu Vodopije koji loptu spušta za Mehića, a ovaj preciznim udarcem pogađa mrežu Topića za 2:0. Nekoliko minuta kasnije gosti su tražili jedanaesterac na drugoj strani, ali sudac se ovoga puta nije oglasio. Odličnu prigodu za novi zgoditak imali su Biograjci u 38. minuti kada je s vrha kaznenog prostora pucao Musa, ali Topić je ovoga puta bio na visini zadatka.
U 41. minuti su Nakić i Vodopija su lijepo kombinirali, ali do pogotka nisu uspjeli doći. Igrala se 43. minuta kada se Katuša našao u prilici, ali ni ovoga puta ništa od trećeg pogotka domaćih. S uvjerljivim vodstvo Primorca otišlo se na odmor.
U nastavku utakmice gosti iz Ploča krenuli su ofenzivnije prema vratima Stojanova koji je u 49. minuti fantastično obranio udarac Stanića koji je izašao sam ispred njega. Ulaskom Kalfića i Stanića gosti su bili još opasniji, ali osim dvije poluprilike u 61. i 62. minuti ništa konkretnije nisu napravili. I Biograjci su zaprijetili u nekolimo navrata, ali pogodaka u drugom poluvremenu više nije bilo. Zaslužena pobjeda domaćina koji su ovom pobjedom pokazali da će se do samog kraja boriti za sam vrh trećeligaške ljestvice.

PRIMORAC (B) 2 - JADRAN LP 0

BIOGRAD NA MORU - Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Tomislav Lujan Kujundžić (Split) i Ante Severinski (Vodice). Strijelci: 1:0 Nakić (6’), 2:0 Mehić (14’). Žuti kartoni: Crveni:
PRIMORAC (B): Stojanov, Kulaš, Birkić, Katuša (od 89’ Bezinović), Bitunjac, Vodopija, Nakić, Lazarevski, Musa, Mehić (od 83’ Kadija), Jurišić. Trener: Marko Moravčić
JADRAN LP: Topić, Martić, Šutalo, Krstičević, Raič, M. Marić, Raguž (od 46’ Stanić), Kordić (od 88’ Dulaj), Romić (od 46’ Kalfić), Nikolac (od 66’ Perić), Bubalo (od 88’ Domić). Trener: Darko Cvijanović

Treć HNL jug

26- kolo: Primorac (B) – Jadran LP 2:0 (Nakić 7’-11m, Mehić 14’), Hrvatski vitez Posedarje – Neretvanac 4:0 (Begonja 30’, Zdrilić 55', K. Torbarina 70’, Pedišić 90’+3), Zagora – Zadar 0:0, Sloga – Urania 0:3 (Anđelić 47’, Pejković 69’, Islami 78’), GOŠK – Uskok 2:1 (Žile 53’-11m, Smrdelj 82’ // Radovniković 62’), Neretva – OSK 1:1 (B. Jelavić 22’ // Matijašević 62’), Hrvace – Kamen 1:0 (Škarić 61’), Vodice – Junak 0:1 (Jandrek 66’), Split – Zmaj 0:1 (Rexhepi 11’)