Vjetar otežava promet! Zbog jake bure ne može se na Pag ni s Paga
Poruka greške
Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls u _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linija 436 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Na otok Pag i s otoka trenutačno nije moguće doći vozilima (kopnenim niti pomorskim putem), a jak vjetar otežava promet na više dionica cesta, javio je jutros HAK. Državni hidometrerološki zavod oglasio je jutros crveni meteoalarm zbog olujnog vjetra u Velebitskom kanalu, dok narančasta razina upozorenja vrijedi za područje Rijeke, Kvarnera i Srednje Dalmacije.
Zbog vjetra, za sav promet zatvoreni su Paški most (DC106) i državna cesta DC54 Maslenica-Zaton Obrovački. Samo za osobna vozila otvorene su: autocesta A1 Zagreb-Split-Ploče između čvorova Sveti Rok i Posedarje (obilazak za ostale skupine vozila je državnim cestama preko Gračaca, Obrovca i Karina-DC27 i DC50); Jadranska magistrala (DC8) između Karlobaga i Svete Marije Magdalene.
Na autocesti A7 između čvorova Draga i Šmrika, državnoj cesti od čvora Križišće do mjesta Križišće (DC99), lokalnoj cesti Kraljevica-Križišće i na Jadranskoj magistrali (DC8) između Bakra i Senja zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina vozila), a od Novog Vinodolskog do Karlobaga dodatno je zabrana za dostavna vozila i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupina vozila).
Na mostu Krk (DC102) zabrana je prometa za I. skupinu vozila u oba smjera (motocikli, prikolice za stanovanje, kamp prikolice s tri ili više osovina, kombi vozila visine preko 1,9 m, autobusi na kat i autobusi duplih osovina koji vuku prikolicu, osobna vozila koja vuku malu prikolicu sa jednom osovinom).
Prekinut je promet na ŽC2050 u mjestu Sveti Ilija, zbog prometne nesreće.
Do 8 sati obustavljen je teretni promet na GP Ličko Petrovo Selo na izlazu iz Hrvatske, zbog gužve na terminalu teretnog prometa u BiH.
Na ulazu u zemlju čeka se putničkom prometu pola sata na graničnom prijelazu na Macelju. U teretnom se prometu dva sata čeka na Tovarniku na ulazu u zemlju, a tri sata na izlazu iz zemlje.
U prekidu su trajektne linije: Prizna-Žigljen i Sumartin-Makarska.
- Prijavite se ili registrirajte za slanje komentara
- 209 čitanja
Obišli smo područje općine Gračac na kojemu je župan kupio 40-ak terena
FOTOGALERIJA U Sukošanu održane Trke tovarov
Njemački motociklist poginuo kod Senja
Washington je začetnik, glavni huškač i pokretač ukrajinske krize