8 C°

Ivan Vidović i Margie Cukar prvi na cilju

11.08.2021. 07:41

U povodom Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja na otoku Olibu održana je prva atletska utrka pod nazivom Oluja na Olibu, u čast Danijela Telesmanića Dida, legendarnog ratnog zapovjednika i pukovnika Hrvatske vojske. Pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Grada Zadra, Mjesnog odbora Olib te Športske zajednice GZ utrku je organizirao Atletski klub Alojzije Stepinac Zadar. Nastupilo je 66 sudionika raspoređenih u šest uzrasnih kategorija. U glavnoj utrci na 1500 m pobijedio je Ivan Vidović iz Nove Gradiške koji je stazu istrčao u vremenu 5:15:14. Vedran Buždon iz Oliba je osvojio drugo mjesto sa samo 57 stotinki slabijim rezultatom. Treći je bio Mihael Miolović (A. Stepinac). Najbrža atletičarka bila je Margie Cukar (SAD), drugo mjesto je osvojila Danijela Rogić (Olib), a treće Marijeta Škerjanec (Slovenija). Start utrke označio je jedan od inicijatora Frane Ivon, atletičar porijeklom s Oliba, dok su medalje najboljima podijelili Branko Bondulić i Irena Budeša Gagić iz MO Olib.
– Jako sam sretan što smo organizirali atletsku utrku u čast Oluje i Danijela Telesmanića, po kojem sam i dobio ime. I na ovaj način želimo promicati vrednote Domovinskog rata i razvijati ljubav prema domovini. Hvala svim sudionicima utrke za koju se nadam da ćemo je nastaviti i dogodine – poručio je u ime organizatora Danijel Tadić, trener u AK Alojzije Stepinac.