Poraz Biograjaca u Pločama, utakmica u Opuzenu odgođena

11.10.2021. 07:14

JADRAN LP 2
PRIMORAC (B) 1
PLOČE – Igralište Jadranovo. Gledatelja: 70. Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice). Pomoćnici: Ivan Kalinić (Veliki Bročanac) i Marin Barić (Solin). Strijelci: 1:0 Raguž (14’), 2:0 M. Musulin (53’), 2:1 Lazarevski (71’-11m). Žuti kartoni: Theodosiou, Romić (Jadran LP), Kulaš (Primorac). Crveni: -.
JADRAN LP: Topić, I. Marić, Raič, M. Marić, Kalfić (od 78’ Domić), Primorac (od 53’ Nikolac), Raguž (od 53’ Romić), Marin Musulin, Kordić (od 89’ Dulaj), Theodosiou (od 89’ Krešić), Marko Musulin. Trener: Mario Oršulić
PRIMORAC (B): Stojanov, Kulaš, Birkić, Bitunjac, (od 92’ Colić), Vodopija (od 81’ Josipović), Klopp, Lazarevski, N. Marić, (od 46’ Nakić), Musa, Bajić (od 88’ Lokin), Jurišić. Trener: Krešimir Sunara
U 9. kolu Treće HNL jug Primorac (B) je doživio poraz u Pločama od ondašnjeg Jadrana. Biograjci su pružili dostojan otpor od jučer vodećoj momčadi Treće lige, ali više od toga nisu uspjeli postići. Nije tajna da je momčad iz kraljevskog grada željela iznenaditi Pločane na njihovom travnjaku, ali su na kraju doživjeli poraz rezultatom 2:1. Jadran LP je poveo u 14. minuti zgoditkom Antonija Raguža, da bi u 54. Martin Musulin podebljao prednost domaćina. Primorac (B) se vraća u 71. minuti kada je Stefan lazarevski s kreča smanjio na 2:1. Međutim, više od toga Biograjci nisu uspjeli.
Domaćin je u prvom poluvremenu jednom opasnije priprijetio momčadi iz Biograda na Moru i iz te akcije su postigli vodeći pogodak. Nakon odlično odrađene akcije asistirao je Marko Musulin, a na drugoj vratnici najprisebniji je bio Raguž koji je loptu poslao iza nemoćnog Stojanova – 1:0. U prvih 45 minuta Biograjci su u nekoliko navrata stvorili poluprigode, a mat situaciju za postizanje zgoditka imao je Luka Vodopija, ali je nije iskoristio.
U nastavku utakmice Biograjci ubacuju u višu brzinu, ali vrlo brzo presjekao ih je drugi pogodak Pločana. Igrala se 53. minuta kada je Mirko Marić ubacio s desne strane, a Martin Musulin glavom poslao loptu u gostujuću mrežu – 2:0. U 71. minuti Klopp ulazi u šesnaesterac gostiju gdje ga ruši Kordić i sudac Odrljin pokazuje na kreč. Precizan izvođač kaznenog udarca bio je Lazarevski – 2:1. Biograjci si pokušali sve ne bi li došli do izjednačenja, ali nisu uspjeli, Na drugoj strani Marko Musulin u samoj završnici utakmice pogađa gredu. Primorac (B) će priliku za osvajanje bodova morati pričekati u 10. kolu kada na svom travnjaku dočekuje Uskok.

TREĆA HNL JUG
9. kolo: Jadran LP- Primorac 2:1 (Raguž 13′, Mart. Musulin 50′ // Lazarevski 71′-11m), Neretvanac – Hrvatski vitez Posedarje (odgođeno), Kamen – Hrvace 3:0 (Jonjić 10′, Bilić 43′, Kljenak 90'+4), Junak – Vodice 3:1 (Jandrek 47′, 60′, Mastelić 84′ // Alispahić 62′), Zmaj – Split 2:1 (Brnić 22′, Gojak 90′ // Luetić 48′-11m), Urania – Sloga 0:3 (Marović 64′, 77′, 90'+2), Uskok – GOŠK 2:2 (Maretić 31′, Božinović 71′ // Cicijelj 48′, Topuzović 69′), OSK – Neretva 2:4.

Utakmica u Opuzenu odgođena zbog kišom natopljenog travnjaka
U 9. kolu trebali su se danas na travnjaku u Opuzenu sučeliti Neretvanac i Hrvatski vitez Posedarje. Iako su zapisnici već bili spremni, utakmica ipak nije odigrana. Razlog je travnjak koji nije bio primjeren za odigravanje utakmice, tj. obilna kiša ga je natopila i sudac Ante Terzić iz Splita donio je odluku o neodigravanju utakmice. Kiša koja je padala cijeli tjedan ipak nije dozvolila da se derbi kola odigra na Podvornici. Momčadi su se po pravilima zagrijale, te je glavni sudac Ante Terzić s kapetanima Deakom i Klancom pregledao travnjak te se ustanovilo da se utakmica ipak ne može igrati. Novi termin odigravanja ovog dvoboja još nije određen.
– Mi smo htjeli da se utakmica odigra, ali suci su bili protiv zbog kišom natopljenog travnjaka. Još uvijek nije poznat novi termin dvoboja s Neretvancem – kazao je u telefonskom razgovoru Ivan Šimurina, pomoćni trener HV Posedarja