20 C°

Zvone zvona, pala Cibona

11.11.2017. 11:00

Zadrani su nakon puno (nepotrebne) drame u Zagrebu stigli do treće pobjede u ABA ligi, prve nakon "sto godina" na gostovanju kod Cibone. Ubačajima Kraljevića i Božića Zadar se na početku drugog poluvremena približio na 40:39, Žorić je iz slobodnih bacanja pogodio za 42:39 da bi Knowles tricom sve vratio na početak (42:42). I tek što su stigli protivnika Zadrani su u kratko vrijeme ponovno sve prosuli. Knowles i Vuković su promašili trice, dok su kod Cibone za tri bili uspješni Melvim III i Bilinovac da bi nalet domaćih završio serijom 10:0 nakon koje je u 24. minuti Naglić pozvao minutu odmora kod 52:42. Tada zadarski trener radi ključan potez na utakmici nakon što su umjesto Vukovića i Kraljevića ušli Špralja i Ivanov koji su kombinirano ubacili sedam poena, dva je dodao Knowles i eto Zadra na 52:51 u 27. minuti. Dovoljan razlog da Slobodan Subotić pozove minutu odmora. U odličnom ritmu nastavio je Zadar i nakon minute odmora pa Bostić i Božić ubacuju za 52:55. Zadarsku seriju 13:0 prekinuo je Žorić. Početkom četvrte četvrtine Bostic ubacuje tricu za obećavajućih 54:58. Potom je Knowles nakon prethodno sedam promašenih trica iz osam pokušaja dvaput zaredom pogodio izvan linije 6,75. Petorka Knowles, Botic, Božić, Špralja, Ivanov donosi svojoj momčadi tri minute prije kraja najveću prednost na utakmici (67:78). Čini se da je kraj, ali nije. Cibona ima Tomasa koja tricom smanjuje na 72:78. Young tada krade loptu Zadranima i pogađa za 74:78 dvije minute prije kraja. Neprecizan je potom Bostic, a na drugoj strani Tomas ne griješi (76:78). Do kraja je minuta i pol. Bostic promašuje tricu nakon čega Young izjednačava 78:78. Ostalo je još 59 sekundi i sada Knowles ne pogađa jednu tricu. Kod Cibone neprecizan za tri je Young, a Bostic 17 sekundi prije kraja promašuje oba bacanja. Ali skače Božić i pogađa za 78:80. Cibona ima napad za produžetak i(li) pobjedu, Zadar se obranio i slavlje može početi.
Inače, Zadar je utakmicu počeo bez Ivanova koji je ostao na klupi, baš kao i Knowles. Ipak, do kraja četvrtine na parketu su bili Ivanov, Knowles i Krajina koji su zamijenili Vukovića, Brzoju i Krajinu. Nakon početnih 0:2 Zadar poveo početkom druge četvrtine kada je na semaforu svijetlilo 19:21. No, tada je Bostic promašio dvije trice i Cibona serijom 9:2 odlazi na 28:22, a na poluvrijeme se otišlo sa 40:35 za domaćine…