Šego i Duvnjak spasili Hrvatsku

12.04.2019. 08:56
Šego i Duvnjak  spasili Hrvatsku

Bilo je 25:24 za domaćine kada je Domagoj Duvnjak pogodio za 25:25  nakon 59:38 minuta igre. Bilo je to posljednje, trinaesto izjednačenje jer  srpski posljednji napad nije uspio. Osim Duvnjaka, Hrvatsku je spasio  poraza i odlični vratar Marin Šego sa 14 obrana.
Srbija je u grču počela nadmetanje, dugo se mučila u napadu nasuprot hrvatskoj zoni "5-1". Dovoljno je reći da je prvi pogodak postigla tek  u osmoj minuti. Hrvatski gosti su odmah poveli golovima Marka Mamića i Domagoja Duvnjaka, a kada su u 11. minuti odmaknuli na 4:1,  srpski izbornik Nenad Peruničić je bio prisiljen pozvati minutu odmora.   Lino Červar je zadovoljan otvaranjem utakmice apelirao na mirnu igru  svojih igrača.  Dobro su ga čuli,  nastavljajući do sredine poluvremena  igrati "gol za gol" kada su se domaćini približili na 7:6 u 19. minuti. Tri  minute potom Mošić je izjednačio na 8:8.  Mandić je skupio već dva isključenja, a njegov izlazak  otupio je  čvrstinu hrvatske obrane te je do odmora bilo ukupno šest izjednačenja do konačnih 13:13.
Domaćini su svoje prvo vodstvo 14:13 golom Krstančića izborili u prvom  napadu u nastavku, ubrzo je Zelenović povećao na 16:14. Hrvatski  dugi lov za zaostatkom je dao ploda u 48. minuti kada je Mamić pogodio  za 20:20, u 52. minuti Duvnjak je donio  vodstvo 21:20, a na koncu je bilo  25:25.
U skupini  Hrvatska vodi sa 5 bodova, Švicarska ima 4, Srbija 2, a Belgija 1 bod. Na Europsko prvenstvo idu dvije najbolje momčadi.  Hrvatska i  Srbija igraju opet već u nedjelju u Zadru od 20.30 sati.

U subotu na Narodnom trgu   reprezentativci s građanima
Hrvatski rukometni savez i hrvatska muška seniorska reprezentacija u suradnji s  Gradom Zadrom, organizira druženje reprezentacije s građanima i malim rukometašima iz Zadarske županije. Druženje će se održati u subotu, 13. travnja 2019. u  12, 30 sati u caffe baru Gray na Narodnom trgu.
Reprezentativci i vodstvo srdačno Vas očekuju!
Hrvatski rukometni savez informira da su ulaznice za utakmicu Hrvatska – Srbija  (14. travnja u 20, 30) u prodaji na INA-inim benzinskim crpkama u Zadru – Jazine i  Put Murvice istok. Cijena: 70 i 100 kuna. (ŠC Višnjik)
SRBIJA 25 (13)
HRVATSKA 25 (13)
SRBIJA: Cupara (1 obrana), Milosavljev (6 obrana), Dimitrijević,  N.Ilić 4(2), V.Ilić 3, Krsmančić 1, Kukić 4, Marsenić 1, Mošić 1, Pešić 4,  Pušica, Radivojević 1, Vorkapić 2, Vujić, Zelenović 2, Crnoglavac 2
HRVATSKA: Ivić, Šego (14 obrana), Bećiri, Božić-Pavletić 2, Duvnjak  6, Gadža, Karačić 3(1), Mamić 4, Mandić 1(1), Musa 1, Šipić 2, Stepančić 3, Štrlek 3, Vekić, Vida, Vranković.
Sedmerci: Srbija 2/2 (Nemanja Ilić 2/2), Hrvatska 2/2 (Karačić 1/1,  Mandić 1/1)
Isključenja: Srbija 8 minuta (Vujić 2, Pušica, Marsenić), Hrvatska 8  minuta (Mandić 2, Božić-Pavletić, Šipić)