8 C°

Biograđanima osam medalja

11.05.2011. 22:00

Proteklog  vikenda održan je u Splitu jak turnir  gdje je nastupilo 550 natjecatelja u  konkurenciji dječaka i djevojčica iz  BiH i Hrvatske. Karataši karate kluba “B” iz Biograda nastupili su sa 13  natjecatelja i vratili se sa osam medalja, tri zlatne, jednom srebrnom i  četiri brončane.
U kategoriji mlađih učenika Mateo Mitrović (-26 kg) zauzeo je dobro  četvrto mjesto, dok je Josip Došen  (+38 kg) osvojio treće mjesto. U  ovoj kategoriji najbolje je prošao  Roko Panđa (-38 kg) gdje je dobrim  borbama došao do zlata. U kategoriji  mlađih učenica (-28 kg) debitantica  Ana Morožin nije imala sportske  sreće te se plasirala na četvrto mjesto, dok se Tihana Panđa (-36 kg),  također u svom prvom nastupu, okitila brončanom medaljom, kao i u  prvom nastupu i Lucija Vuković srebrnom medaljom. Najbolje je prošla  i najviše pokazala Viktorija Filipović  (+36 kg) koja je porazila sve svoje  protivnice i došla do zlatne medalje.  Kod učenika Ivan Eškinja (-38 kg)  nije uspio izboriti plasman u završnici te je ostao bez medalje, dok  Leon Pribilović (+42 kg) nakon  dužeg izbivanja i povratka u karate  pokazao je zavidan napredak i osvojio treće mjesto. Petra Mitrović  (+42 kg) u kategoriji učenica također nije uspjela izboriti završnicu.  Kod kadeta (+70 kg) Krešimir Kapitanović ostao je bez medalje. Marijan Bunja (-61 kg), iako ne trenira  dugo, došao je do bronce. Prva perjanica kluba Ante Mrvičić (+78 kg) u  kategoriji mlađih seniora zasluženo  je slavio jer je uspješno porazio sve  svoje protivnike i osvojio prvo mjesto.
– Izuzetno sam zadovoljan ostvarenim rezultatima, a posebno zalaganjem svih svojim natjecatelja te  se nadamo još boljem napretku u  daljnjim turnirima – naglasio je trener Svemir Mrvičić.