14 C°

Zadar prvak u sezoni bez poraza

12.05.2021. 07:16

Sjajnu sezonu u Prvoj ligi odigrali su članovi Košarkaškog kluba osoba s invaliditetom Zadar. Nakon maksimalnih šest pobjeda u prvom dijelu natjecanja Zadrani su na završnom turniru odigranom u nedjelju u dvorani 3 ŠC Višnjik nakon 2018. godine ponovno osvojili titulu prvaka Hrvatske. U polufinalu Zadar je sa 62:40 pobijedio Brod, a potom je u neizvjesnom finalu sa 70:68 svladao Zagreb koji je prethodno sa 60:55 bio bolji od Splita. Tako je zadarski sastav sezonu završio bez poraza. Dino Kolega u finalu je ubacio 23 koša, 19 je dodao Ante Rubeša dok je Alen Bračanov uz 12 poena imao i 15 asistencija. Novost od ove sezone je i odabrana najbolja petorka Prvenstva Hrvatske u kojoj je od Zadrana mjesto našao Ivica Žagar. U petorci su i Stipan Pešić, Marko Mravak (obojica Split) te Alex Franjul i Ivica Vujica (obojica Zagreb), koji je i najkorisniji igrač natjecanja. Sa 127 koševa Kolega je drugi strijelac natjecanja dok je Rubeša četvrti (102).
Već sljedeći vikend Zadrani imaju priliku osvojiti dvostruku krunu budući da je u Vukovaru na rasporedu završnica Kupa. KKOI Zadar je osnovan 2. srpnja 2015. godine, a u svojim vitrinama ima četiri nacionalna trofeja.