Utorak, 23. travnja 2024

Pedišić Posedarcima donio tri boda, remi Zadrana u Splitu i Biograjaca u Hrvacama

13.09.2021. 07:13

HV POSEDARJE 1 – USKOK 0
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 200. Sudac: Renato Lacić (Split). Pomoćnici: Miroslav Čalo (Trilj) i Ante Severinski (Vodice). Strijelci: 1:0 Pedišić (71’). Žuti kartoni: Kovač, D. Torbarina, J. Jurjević, Klanac (HV Posedarje), Teklić, Grubišić, Pelivan, Budalić (Uskok). Crveni: Mateo Katuša (uskok)
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: K. Jurjević, Pedišić, Klanac, I. Brkić (od 90’ Gambiraža), D. Torbarina, Rodić (od 46’ Smokrović), Rončević (od 76’ Ivandić), J. Brkić (od 65’ Kovač), Tokić, J. Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić.
USKOK: MIlaković, Danolić (od 78’ Štimac), Radovniković, Katuša, Teklić, Gilić-Kuko, Božinović (od 70’ Ćubelić), Budalić, Grubišić, Vučemilović-Grgić, Pelivan (od 83’ Šošić). Trener: Ivan Juras.
Hrvatski vitez Posedarje je u 4. kolu Treće HNL jug došao do treće pobjede ove sezone. Na svom travnjaku Gordan Demo slavili su protiv Uskoka rezultatom 1:0. Zgoditak vrijedan tri boda zabio je Mario Pedišić u 71. minuti utakmice i svojoj momčadi priskrbio tri vrijedna boda, U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici Posedarci su se bolje snašli i sasvim zasluženo došli do novog trijumfa.
Utakmicu su bolje otvorili gosti i već u prvoj minuti Grubišić je opasno tukao pored vratnice. U 6. minuti prijete domaćini, Ivan Brkić je glavom pucao malo pored vratnice. Dvije minute kasnije Rončević je išao sam na vratara MIlakovića, ali u presudnom trenutku nije bilo dovoljno mirnoće. Igrala se 19. minuta kada je Rončević odlično tukao iskosa, ali vratar Milaković još bolje intervenira. Na novu prigodu čekalo se dvije minute. Na povratnu loptu Rončevića tukao je Karlo Torbarina sa šest metara i pogodio vratnicu. U 25. minuti Teklić puca iznad domaćeg gola. Karlo Torbarina je u 40. minuti tukao iskosa, ali gostujući vratar je na visini zadatka.
U nastavku utakmice prvi prijete domaćini, u 51. minuti Josip Jurjević puca glavom nakon prekida, »milimetri« su ga dijelili od pogotka. I onda su u 71. minuti Posedarci poveli. Nakon kornera najbolje se u gužvi snašao Pedišić i nogom je praktički s jednog metra loptu ugurao u mrežu gostiju. Gosti su krenuli na sve ili ništa i u drugoj minuti sudačke nadoknade Štimac glavom nakon kornera pogađa vratnicu. Na kraju su domaćini sa svojim navijačima proslavili zasluženu pobjedu.

SPLIT 1 – ZADAR 1
SPLIT – Igralište Park mladeži. Gledatelja: 200. Sudac: Jurica Matoš (Solin). Pomoćnici: Kristijan Kuduz (Vrlika) i Ante Proso (Gata). Strijelci: 0:1 Iveljić (8’), 1:1 Ožegović (28’). Žuti kartoni: Granić (Split), Blažević, Kulaš, Bačkov (Zadar). Crveni: -.
SPLIT: Mikačić, Melvan, Barać (od 46’ Čović), Granić, Luetić (od 77’ Prančević), Tomičić (od 69’) Babić), Jelavić, Gata, Kukoč (od 58’ Yun), Ožegović (od 77’ Buble), Mamić. Trener: Ivan Radeljić.
ZADAR: Pinčić, Iveljić, Rokov, Banović, Blažević, Majić, Jerbić, Vukadinović (od 46’ Bačkov), Zdrilić (od 74’ Begonja), Pranić, Kulaš (od 68’ Iličić). Trener: Želimir Terkeš
Zadar je na gostovanju kod Splita u 4. kolu Treće HNL jug odigrao 1:1. Momčad sa Stanova u Parku mladeži odigrala je kvalitetnu utakmicu, ali nije uspjela osvojiti sva tri boda unatoč činjenici da su u 8. minuti imali vodstvo nakon što je Josip Iveljić matirao suparničkog vratara. Unatoč brojnim prilikama Zadrana, Split je izjednačio u 28. minuti utakmice. Strijelac za domaćine bio je Vicko Ožegović, a na kraju se pokazalo za konačnih 1:1.
Utakmica tek što je krenula, a Zadar je već vodio. Igrala se 8. minuta kada je je Iveljić nakon korner nogom sa osam metara neobranjivo pucao i doveo Zadar u vodstvo – 0:1. Do 20. minute Zadar je mogao voditi 0:3 i praktički bi utakmica bila riješena. U odličnim prilikama za povećanje vodstva bili su Blažević i Vukadinović. I kako to obično biva, kada ga ne zabiješ, na drugoj ga strani primiš. Nakon oduzete lopte i driblinga Ožegović je precizno naciljao i pogodio s ruba šesnaesterca – 1:1. U nastavku utakmice igra se malo razvodnila, ali gosti iz Krševanovog grada i u drugom dijelu imali su jednu stopostotnu priliku. Blažević je nakon pogreške suparničkog stopera sa pet, šest metara tukao, ali je Mikačić fantastično obranio. I domaćin je imao dvije poluprilike, ali ostalo je 1:1. Šteta, Zadar bolji, ali iz Parka mladeži donosi samo jedan bod.

HRVACE 2 – PRIMORAC (B) 2
HRVACE – Igralište Hrvaca. Gledatelja: 200. Sudac: Mišo Krešić (Metković). Pomoćnici: Tino Babić (Staševica) i Dinko Kukulj (Imotski). Strijelci: 0:1 Vodopija (5’), 0:2 Vodopija (10’), 1:1 Andrić (63’ – 11m), 2:2 Udovičić (81’). Žuti kartoni: Jurendić, Baturina, Udovičić (Hrvace), Birkić, Lazarevski, Aliyu (Primorac). Crveni: Duje Ribičić (Hrvace), Nikola Jurišić (Primorac).
HRVACE: Jelić, Milinović (od 46’ Kekez), Banić, Jurendić, Grgat (od 46’ Ribičić), Andrić, Ljubić (od 46’ Udovičić), Mužanović, Baturina, Škarić (od 46’ Džaja). Plavša (od 79’ Franolić).
PRIMORAC (B): Stojanov, Nakić (od 67’ Banić), Ninčević, Birkić, Lokin (od 55’ Aliyu), Bitunjac, Vodopija (od 90’ Šindija), Klopp, Lazarevski, Musa, Jurišić. Trener: Krešimir Sunara
Momčad biogradskog Primorca odigrala je 2:2 u Hrvacama u dvoboju 4. kola Treće HNL jug. Biograjci su pogotcima Luke Vodopije imali vodstvo od 0:2 u 10. minuti dvoboja. Međutim, gosti se u igru vraćaju u 63. minuti kada Leo Andrić pogotkom s kreča smanjuje na 1:2. U 81. minuti Duje Ljubić zabija za konačnih 2:2. Na kraju Biograjci moraju biti nezadovoljni jer su imali veliku priliku osvojiti sva tri boda u dvoboju u kojem nije nedostajalo grubosti i pritiska s domaće klupe.
Utakmica tek što je krenula, a Primorac (B) je poveo. Klopp je probio desni bok i odigrao povratnu loptu za Vodopiju koji precizno pogađa malu mrežu suparničkog gola – 0:1. Pet minuta kasnije već je bilo 0:2. Vodopija je nakon duplog pasa i drugi put matirao nemoćnog vratara Jelića. U nastavku utakmice Lazarevski čini upitan prekršaj u šesnaestercu i sudac pokazuje na kreč. Precizan s bijele točke je Andrić. Igrala se 81. minuta kada je Duje Ljubić s vrha šesnaesterca pogodio za izjednačenje i konačnih 2:2. U 64. minuti Duje Ribičić je zbog udaranja Nikole Jurišića zaradio crveni karton, a sam Jurišić je također ranije morao pod tuš u 84. zbog navodnog oštrog prekršaja.

Treća HNL jug
4. kolo: Split – Zadar 1:1 (Ožegović // Iveljić), Hrvatski vitez – Uskok 1:0 (Pedišić), Hrvace – Primorac 2:2 (Andrić 11m, Udovičić // Vodopija 2x), Neretva – Urania 3:2 (Marić 3x // Frigan, Urlić), Vodice – OSK 1:1 (Prpić // Vukasović), Zagora – GOŠK 1:2 (Gabrić // Caput, Fadić). Neretvanac – Junak, Zmaj (M) – Kamen, Sloga – Jadran LP (igrano u kasnijim terminima)
5. kolo (18./19. rujna): Zadar – Hrvatski vitez Posedarje, Primorac (B) – Zagora, GOŠK Du. – Neretva, OSK – Hrvace, Jadran LP – Vodice, Uskok – Sloga, Kamen – Split, Junak – Zmaj (M), Urania – Neretvanac.