Marić Biograjce doveo u vodstvo, Jordan Zadrane do izjednačenja

Primorac (B) i Zadar odigrali oglednu utakmicu uoči nastavka sezone
Za domaći sastav pogodak je u 47. minuti zabio Nikola Marić, dok je za momčad sa Stanovagol postigao Marko Jordan u 61. minuti dvoboja. Po viđenom i jedni i drugi mogu biti zadovoljni, a partija koju su pružili u međusobnm dvoboju nudi nadu da će nastavak sezone donijeti dobre rezultate
Marin GOSPIĆ
BEZ POBJEDNIKA - Primorac (B) i Zadar su u Biogradu na Moru odigrali neriješeno

Primorac (B) i Zadar odigrali su u Biogradu na Moru oglednu utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio prvenstva u Trećoj HNL jug. Bio je to dvoboj koji je trenerima Marku Moravčiću i Želimiru Terkešu poslužio kao generalna proba za ono što ih očekuje sljedećeg vikenda kada se nastavlja trećeligaško natjecanje. Dvoboj susjeda završio je bez pobjednika rezultatom 1:1 što je u konačnici možda i najrealniji ishod ovog dvoboja. Za domaći sastav pogodak je u 47. minuti zabio Nikola Marić, dok je za momčad sa Stanova gol postigao Marko Jordan u 61. minuti dvoboja. Po viđenom i jedni i drugi mogu biti zadovoljni, a partija koju su pružili u međusobnm dvoboju nudi nadu da će nastavak sezone donijeti dobre rezultate.

Žustar dvoboj

Na tribinama igrališta Kazimir i Silvestar okupilo se u subotu stotinjak gledatelja koji su unatoč vjetru mogli uživati u zanimljivoj utakmici Primorca (B) i Zadra. Dvoboj je bio prije svega borben, a obje momčadi pokazivale su veliko htijenje iako su noge još vjerojatno teške od napornih priprema. Bilo je lijepih akcija, prigoda pred oba gola, ali i odličnih obrana oba vratara. Na kraju su gledatelji mogli vidjeti i dva pogotka, pa se sigurno nitko tko je došao pogledati ovaj dvoboj nije razočaran vratio s njega.
Prvi su u 15. minuti zaprijetili Zadrani koji su odličnom akcijom došli do kaznenog prostora domaćih, ali najviše što su izborili bio je korner. Nakon udarca iz kuta najviši u skoku je Bačkov koji tuče glavom, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu domaćeg gola. U 21. minuti uzvratili su opasnom akcijom i domaćini. U prilici je bio Vodopija, ali Jerbić je u posljednji trenutak blokirao njegov udarac i na taj način otklonio opasnost. Minutu kasnije nova opasna akcija Biograjaca. Ovoga puta iz daljine je odlično tukao Marić, ali vratar Pinčić nije se dao iznenaditi. Nakon toga Zadrani preuzimju inicijativu i u 31. minuti mogli su doći do vodstva. Jurić i Stojčević odigrali su dupli pas, ali realizacija nije bila na potrebnoj razini. Na drugoj strani kombiniraju Katuša i Mehić, ali i iz ovog dvoboja Pinčić izlazi kao pobjednik. U samoj završnici prvog poluvremena Jurić je pokušao udarcem iz daljine, ali ništa od pogotka nii ovoga puta.

Bez pobjednika

U nastavak utakmice obje momčadi ušle su na isti način kako su završile prvi dio, žustro i borbeno. A vrlo brzo to se isplatilo domaćoj momčadi. Igrala se 47. minuta kada su Biograjci izveli brzu kontru, po lijevoj strani prošao je brzonogi Musa koji s ruba šesnaesterca centrira za Marića. Napadač Primorca (B) ne promašuje ovakve prilike, glavom šalje loptu u mrežu iza nemoćnog Pinčića - 1:0. Minutu kasnije moglo je biti i 2:0, ali Bitunjčeva lopta nije pronašla nikoga od suigrača koji bi akciju završio pogotkom. U prilici je nedugo potom bio i Katuša, ali lopta ponovno neće u gol. Nakon serije prilika Biograjaca, ponovno inicitativu preuzimaju Zadrani. Stisli su Biograjce na njihovu polovicu, tuče Jordan, a nakon njega i Bačkov, ali Stojanov je odlučan da ne dođe do poravnanja rezultata. Ipak, u 61. minuti ni Stojanov nije mogao učiniti puno. Momčad sa Stanova odigrala je lijepu akciju koju u šesnaestercu domaćih u pogodak pretvara Jordan - 1:1. Nakon toga do kraja utakmice nije bilo izrazitijih prigoda, iako je bilo puno situacija u kojima je nedostajao zadnji pas, koji bi na kraju akciju pretvorio u pogodak. Sada je na jednima i drugima da se što bolje pripreme za nastavak sezone koju Zadrani sljedećeg vikenda otvaraju na gostovanju u Baškoj Vodi kod Uranije, dok Primorac (B) ide na noge susjedima u Posedarje.

PRIMORAC (B) 1 - ZADAR 1

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja 100. Sudac: Andi Čačić. Pomočnici: I. Čačić i Pavičić. Strijelci: 1:0 Marić (47’), 1:1 Jordan (61’).
PRIMORAC (B): Stojanov, Lazarevski, Kulaš, Šare, Musa, Birkić, Bitunjac, Katuša, Mehić, Vodopija, Marić. Još su igrali: Demo, Colić, Bezinović, Kadija, Šarin, Lokin, Nakić, Jurišić. Trener: Marko Moravčić.
ZADAR: Pinčić, Iličić, Pranjić, Jerbić, Đevaljekaj, Banović, Ćepo, Jurić, Stojčević, Bačkov, Jordan. Još su igrali: Subašić, Bačić, Čelić, Rokov, Vukadinović. Trener: Želimir Terkeš.