Zadrani slavili protiv Splita, poraz HV Posedarja i Primorca (B)

Ovoga vikenda igrane su utakmice 21. kola
Momčad sa Stanova na svom je travnjaku u sudaru dva bivša prvoligaša pobijedila Split rezultatom 2:0. Primorac (B) je poražen na svom travnjaku od Hrvaca, 3:4, a HV Posedarje u Klisu od Uskoka 3:0
BEGONJA, HNK ZADAR
GLATKA POBJEDA - Zadar je na Stanovima svladao Split

ZADAR 2 - SPLIT 0

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja 200. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Radonić i Trković.​ Strijelci: 1:0 Djeveljekaj (13′), 2:0 Čepo (33′-11m)
ZADAR: Pinčić, Čelić (od 78. Iličić), Djeveljekaj, Jerbić, Iveljić, Čelić, Banović, Stojčević (od 72. Labus), Pranić, Bačkov (od 61. Vukadinović), Jordan. Trener: Želimir Terkeš.
SPLIT: Mikačić, Vukušić (od 49. Prančević), Barada, Barać, Kukoč (od. 39. Buble), Šetka (od 39.Tarabarić), Mamić, Gale, Žužul – Luetić, andrić. Trener: Ivan Radeljić

Zadrani su nastavili pobjednički niz i u 21. kolu Treće HNL jug. Momčad sa Stanova na svom je travnjaku u sudaru dva bivša prvoligaša pobijedila Split rezultatom 2:0. Već u prvom poluvremenu Zadrani su praktički riješili pitanje pobjednika. Richard Djeveljekaj u 13. minuti zabio je za vodstvo momčadi Želimira Terkeša, a Ivano Čepo je u 33. minuti s kreča postigao drugi pogodak, što se kasnije pokazao kao konačni rezultat. Zadrani su odigrali kvalitetnu utakmicu, čvrstu i kombinatornu, dok su gosti iz Parka mladeži u potpunosti podbacili.

U 13. minuti Čepo je s otprilike 25 metara iskosa ubacio loptu u peterac gdje se najbolje snalazi Develjekaj i pored nemoćnog vratara Mikačića zabija za 1:0. Zadrani su i nakon pogotka nastavili s napadima, Bačkov u 19. minuti puca glavom malo pored vratnice gostujučih vratiju. Jedini pokušaj Splita u prvom poluvremenu bio je onaj Mamića koji nije bio precizan. U 26. minuti gosti su tražili jedanaesterac, u šesnaestercu domaćina pao je Luetić, ali sudac Klaić ostao je nijem. U 32. minuti Iveljić puca glavom, ali nije dovoljno precizan. Igrala se 33. minuta kada je Barada u svom kaznenom prostoru srušio Jordana,a Čepo s bijele točke zabija za 2:0. prostoru oborio ga je Barada za jedanasterac koga je izveo odlično Čepo za 2:0.

U nastavku susreta gosti pokušavaju smanjiti zaostatak. Imali su terensku inicijatvivu, ali izostale su prave prilike. Zadar je opasan iz kontri, pa bilježimo onu Stojčevićeva u 63. minuti. I Jordan je minutu kasnije mogao poentirati, kao i kasnije, kao i prigoda Djeveljekaj u 70 minuti. Andrić u 77. minuti opasno prijeti Zadranima, ali Pinčić je na visini zadatkaDo kraja pokušali su još Luetić udarac i Andrić. ali bez učinka. Zadar je do kraja mirno utakmicu priveo kraju i na svoj konto pospremio nova tri boda.

USKOK 3 - HV POSEDARJE 0

KLIS - Igralište: Iza Grada Sudac: Dario Kulušić,Šibenik Pomoćnici Vice Vidović, Split i Mikula Štampalija,Tribunj Strijelci: 1:0 Teklić (27’-11m), 2:0 Grubišić (51’), 3:0 Šošić (67’). Žuti kartoni: Danolić, Visković (Uskok), Smokrović (HV Posedarje). Crveni:-.
USKOK: Polić, Botić (od 90’ Pelivan), Šošić (od 76’ Vrdoljak), Kapetanović, Teklić (od 85’ Radovniković), Maretić, Gilić Kuko (od 76’ Šerić), Danolić od 90’ Balek), Visković, Budalić, Grubišić. Trener: Ivan Juras
HV POSEDARJE: Ivančić, Pedišić, Brkić, Smoković, D.Torbarina (od 76’ Modrić), Gambiraža (od 46’ Rončević), Kevrić (od 65’ Ivandić), Begonja (od 62’ Zdrilić), Tokić, Jurjević (od 76’ Babić), K.Torbarina. Trener: Darko Vukić

Hrvatski vitez je u 21. kolu Treće HNL jug doživio uvjerljivi poraz na gostovanju kod Uskoka. Klišani su bili uspješniji i Posedarce svladali uvjerljivo rezultatom 3:0.
Gosti iz Posedarja bolje su otvorili utakmicu i odmah priprijetili domaćinu. Nakon centarsuta Pedišića, krivo je loptu procijenio Šolić, ali sa crte čisti Danolić, U 10. minuti Gambiraža gura Karla Torbarinu u matnu priliku. Napadač gostiju izlazi jedan na jedan na vratara Šolića, puca, ali lopta prolazi tik uz vratnicu domaćeg gola. Nakon ove dvije prilike gostiju, domaćin preuzima konce igre u svoje ruke. Najprije prijete preko Kapetanovića i Grubišića, a u 27. minuti dolaze u vodstvo. Teklić ulazi u šesnaesterac gostiju, Gambiraža ga neoprezno ruši, a sudac pokazuje na kreč. Siguran s bijele točke je Teklić - 1:0. U 32. minuti Kapetanović puca sa 16 metara, ali Ivančić »čupa« loptu i drži goste u igri. Uzvraćaju Posedarci u 35. minuti. Nakon prekida i asistencije Gambiraže, Karlo Torbarina neometan puca s pet metara, ali ravno u Šolića. U 40. minuti Jurjević je spasio sa crte vec savladanog Ivančića nakon što je na prazan gol pucao Maretić.
U 51. minuti domaćin je povećao vodstvo. Kapetanović je probio po desnoj strani i odigrao povratnu za Grubišića koji je miran u završnici i povecava prednost svoje momčadi na 2:0. U 67. minuti domaćin je zabio i treći pogodak. Nakon solo akcije po lijevoj strani Šošić je u završnici miran i precizan - 3:0. Klišani su nakon toga mirno priveli utakmicu kraju.

PRIMORAC (B) 3 - HRVACE 4

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Jurić (Split). Pomoćnici: M. Pavić i Sarić. Strijelci: 0:1 Škarić (4’), 0:2 Plavša (16’), 1:2 Marić (53’), 1:3 Ljubić (65’), 1:4 Grgat (78’), 2:4 Marić 85’-11m), 3:4 Vodopjija 90’+2).
PRIMORAC (B): Stojanov, Kulaš, Birkić, Bitunjac, Vodopija, Nakić (od 46. Mehić), Lazarevski, Musa, Katuša (od 73. Colić), Šare, Marić. Trener: Marko Moravčić.
HRVACE: Vugdelija, Ljubić, Rončević, Banić, Omerović, Kelez (od 71. Grgat), Plavša (od 76. Ribičić), Kekez, Matanović, Škarić (od 61. Bakić), Katić (od 61. Udovičić). Trener: Grgica Kovač.

Primorac (B) je na svom travnjaku u 21. kolu Treće HNL jug doživio poraz od Hrvaca. Gosti su na kraju slavili rezultatom 3:4 i na svoj konto pospremili tri boda. Od prve minute vidjelo se da Hrvace nisu došle s izvješenom bijelom zastavom.

Već u 4. minuti Hrvace su povele. Nakon centaršuta s boka Pjero Škarić je zabio za 0:1. Domaćin ulaže svoj maksimum kako bi brzo došao do izjednačenja, ali lopta neće u mrežu gostiju. Ali hoće opet u domaću mrežu. U 16. minuti nakon brze kontre ispala je domaća obrana, Kelez i Plavša odigrali su dupli pas, a ovaj potonji zaobišao Stojanova i plasirao loptu mrežu za 0:2.

U 33. minuti Nakića pronalazi Katušu, ali ništa od pogotka. U samoj završnici prvog dijela Katuša je dobro pucao, ali pored vratnice.
U 53 minuti Primorac (B) je smanjio zaostatak. Bitunjac je na drugoj vratnici pronašao Marića koji zabija za 1:2. U 60. minuti Marić je odlično ubacio za Katušu koji nije precizan. A onda u 65. minuti novi pogodak gostiju. Ljubić je nanizao nekoliko igrača Primorca, izbio sam pred Stojanova i zabio za 1:3. Igrala se 78. minuta kada je Matanović probio desni bok i asistirao za Grgata koji zabija za 1:4. U 85. minuti Marić je smanjio na 2:4, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Vodopija zabija za 3:4.

Treća HNL jug

21. kolo: Zadar – Split 2:0 (Djeveljekaj 13’, Čepo 32’-11m), Primorac (B) - Hrvace 3:4 (Marić 54’, 85’, Vodopija 90’+4 // Škarić 5’, Plavša 17’, Ljubić 65’, Grgat 78’), Uskok - HV Posedarje 3:0 (Teklić 23’-11m, Grubišić 52’, Šošić 68’), Kamen – Zmaj (M) 3:1 (Nenadić 8’, Mikulić 21’, B. Kujundžić 42’ // Bunjaku 63’), Jadran LP – Sloga 0:1 (Slugan 33’), Junak – Neretvanac 4:0 (Vučković 13’, 58’, Jandrek 30’, Mastelić 89’), GOŠK – Zagora 0:1 (Krajina 40’-11m), OSK – Vodice 2:3 (Matijašević 42’, 53’ // Španja 33’, 89’, Gulam 88’), Urania - Neretva 3:2 (Galešić 48’, Stojić 59’, Brkić 85’ // Marić 25’, Anković 74’)