Utorak, 23. travnja 2024

Korak do Premijer lige

14.04.2019. 16:49
Korak do  Premijer lige

Nakon malo lošijeg uvoda u utakmicu, košarkaši Sonik-Puntamike relativno su lagano svladali Dubravu sinoć u Jazinama.
Pet minuta je trebalo treneru Sonik-Puntamike da pozove minutu odmora. Na semaforu je stajalo 4:10, a velike probleme radio je gostujući  "play" Čubrić, gostujući centar Šutalo i domaće izgubljene lopte. Nakon  minute odmora Kraljević je zadao svojim igračima da igraju zonski presing. Napravili su igrači Sonika tada seriju 4:0, ali nakon prvih deset minuta ipak je Dubrava vodila s 14:10.
Teo Petani promašio je mnogo toga, ali je u 12. minuti pogodio tricu i  uz to zaradio dodatno bacanje, da bi nakon toga  Josip Ceranja pogodio  tricu za prvo vodstvo Puntamičana (20:18).  Zadarski košarkaši polako su  dolazili do daha, a Zagrepčani su gubili koncentraciju. Nakon što je Edi  Jurjević pogodio za 25:20 u 15. minuti, gostujući trener Darko Krunić  morao je pozvati minutu odmora.
No, Dino Palčić je razmahao. Pogodio dvije trice, udijelio dvije asistencije u samo dvije minute i Puntamičani su na odmor, nakon odlične druge dionice, otišli s 12 koševa razlike (41:29). Probali su u nastavku igrači  Dubrave postaviti zonu. Puntamičani su na to bili pripremljeni i s četiri  uzastopne trice stigli na 53:35.
Petani je zabio za 60:39 u 27. minuti i već tada je bilo jasno da će prva  pobjeda pripasti košarkašima Sonik-Puntamike. Odlično je napade Puntamičana predvodio Palčić koji je u konačnici postigao 21 koš, uz osam  asistencija i pet skokova.
Uzvratni dvoboj je na rasporedu u Zagrebu u srijedu u 20 sati. U  slučaju pobjede Sonik-Puntamika će iduće sezone igrati u HT Premijer  ligi, zajedno sa Zadrom. U slučaju poraza, igra se majstorica u Jazinama.