11 C°

Mladi Zadrani bez prave prilike

14.04.2021. 07:29

Košarkaši Jazina Arbanasa poraženi u prvom susretu polufinala doigravanja za ulazak u HT Premijer ligu od Dinama rezultatom 104:89. Zbog problema s ozljedama i nemogućnosti registracije Brale i Planinića trener Marko Selin u Zagreb je stigao samo s devetoricom igrača koji nisu uspjeli pružiti željeni otpor favoriziranim domaćinima te će u nedjelju na Višnjiku tražiti priliku za uzvrat i »majstoricu« u Draženovom domu.

Rano odvajanje
Dinamo je vrlo dobro otvorio utakmicu pogodivši šest od prvih sedam šutova i već je na samom startu nagovijestio da ćemo gledati prilično jednostran susret. Veliki broj pogrešaka i izgubljenih lopti rezultirali su sa samo četiri poena zadarskog sastava u prvih šest minuta, što su Zagrepčani iskoristili da se vrlo rano odvoje na dvoznamenkastu prednost (21:4). Spuštanje petorke nakratko je donijelo terensku ravnotežu, no zaostatak gostiju niti u jednom trenutku nije padao na ispod 12 poena. Novi nalet domaćina uslijedio je početkom druge dionice kada su igrači Milana Ličine napravili seriju 7:0 i otišli na visokih plus 22 (41:19). Košarkaši Dinama su, sukladno razlici u godinama, jednostavno bili brži, viši i jači te su do isteka poluvremena ubacili okruglih 60 koševa, praktički već u prvih 20 minuta riješivši pitanje pobjednika.

Buđenje Zadrana
Nastavak je donio bolji otpor Jazina koje su dobro otvorile treću četvrtinu i na krilima osam poena Maksima Matuline i dviju trica Vujičića i Paponje sve do 27. minute bile ravnopravan suparnik, no Dinamo je u završnici dionice »dodao gas« i serijom 13:2 otišao na najviših 85:56. Bilo je jasno da su domaćini već napravili prvi korak ka finalu, pa su do kraja priliku dobili i mladići s obje klupe, što su Zadrani iskoristili da ublaže poraz. Domaći je trener prerano išao zatvarati susret pa su Selinovi momci serijom 2:11 nešto više od dvije minute prije kraja prišli na minus 14 (98:84), no potpuni preokret nikada nije bio opcija. Zagrepčane su do pobjede vodili Marko Jurič s 29 poena i novopridošli Mateo Vidović s 14 koševa, dok je najefikasniji kod Jazina bio Maksim Matulina sa 16 poena.

Cedevita uvjerljiva
U drugom susretu polufinala doigravanja Cedevita Junior je na domaćem parketu svladala Ribolu Kaštela rezultatom 88:58. Zagrepčane su do pobjede vodili Matej Bošnjak i Emir Šabić s 19, odnosno 16 poena, dok je najefikasniji u gostujućim redovima bio Viktor Šarić s 14 koševa.