»Soniksi« i dalje ne znaju za pobjedu

Košarkaši Sonik Puntamike u 21. kolu poraženi od Furnira
Pravoj drami svjedočili smo sinoć u Jazinama gdje su snage odmjerile dvije posljednjeplasirane momčadi hrvatskog prvenstva, a bodovi su nakon velike borbe pripali gostima koji su napravili veliki korak u borbi za ostanak
Vedran SITNICA
NIŠTA OD ZLATA VRIJEDNIH BODOVA - Dino Palčić

Puna dva mjeseca košarkaši Sonik Puntamike ne znaju za slast pobjede u hrvatskom prvenstvu. Posljednja momčad koja parket nakon okršaja s Puntamičanima nije napustila uzdignutih ruku bio je sinjski Alkar još za vrijeme Došašća, a niski suparnika koji su u međuvremenu slavili protiv zadarskog sastava sinoć se priključio i Furnir koji je nakon 40 minuta velike borbe slavio rezultatom 63:67. Znajući da je ulog nakon pet vezanih poraza i problema s financijama i više nego golem, »Soniksi« su od prve minute agresivno krenuli u utakmicu. Čvrsta obrana gostima nije ostavljala previše prostora za »disanje«, pa smo na »dizanje poklopca« s domaćeg obruča čekali sve do sredine šeste minute kada je Lovro Mandalinić položio za 7:2.

Trice Furnira

Razigrano su djelovali »Soniksi« u prvoj četvrtini pa su se gosti vrlo rano odlučili na zonsku obranu koja je jednim dijelom uspjela usporiti napad Vlašićevih momaka, no za pravi povratak »ponosa Dubrave« trebalo je sačekati dobru šutersku dionicu kojom su se Zagrepčani u potpunosti vratili u igru. Pogađali su redom Karahodžić, Collins, Samac i Babic i pokazali koliko košarka zna biti jednostavna igra. Kada se suparnik skuplja u reket - gađaj trice. Odveo je taj poučak igrače Furnira na 19:22 sredinom druge dionice, no nastavak prvog poluvremena je protekao u znaku zadarskog sastava koji je na veliki odmor odnio zalihu od tri poena (37:34).
Premda su Puntamičani treću četvrtinu otvorili koševima Marina Šarlije i Luke Tomasa, momci iz Dubrave su na startu drugog poluvremena bolje izgledali na parketu.

Lavovska borba

Agresivna obrana osujetila je dobar dio napadačkih akcija Sonika koji je, izuzev trice kapetana Dina Palčića, punih sedam minuta ostao bez koša iz igre, no srećom po domaći sastav ni Šarinove trupe nisu bile bogzna kako raspoložene pa se razlika većinu vremena kretala unutar jednog posjeda. Zona Furnira stvarala je velike probleme domaćinima koji su prolazili prave »Scile i Haribde« ne bi li došli došli do poena, no svim nedaćama unatoč u posljednju dionicu se ušlo s otvorenih 51:54. Napadačke poteškoće Puntamike nastavile su se i na otvaranju četvrte četvrtine kada su se koševi »brojili sitno«, a nadu u pozitivan rezultat dala je individualna dionica Ivana Vučića koji je dvama dalekometnim ubačajima dao prijeko potreban impuls svojoj momčad koja je nakratko »prodisala« i prešla u vodstvo (59:58). Ipak, kada je najviše trebalo proradio je šut zagrebačkog sastava koji je »ludim« tricama Matea Vidovića i Kenana Karahodžića riješio utakmicu i uveo domaćine u velike probleme u nastavku sezone. Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Mateo Vidović i Kenan Karahodžić s 19, odnosno 17 poena, dok je Zadrane predvodio Ivan Vučić s 20 koševa i sedam uhvaćenih lopti.