Dinamo – Zadar 3-1

14.12.2013. 23:00

Novo gostovanje na stadionu Maksimir Zadru je priuštilo još jedan poraz u srazu s Dinamom. No, stvari su se mogle i drugačije odviti da je Josip Tadić realizirao barem jednu od dvije odlične prilike u ranoj fazi prvog dijela.
Igrala se 14. minuta kada se Zadru otvorila prilika iz kontre. Josip Bašić gurnuo je loptu u dubinu za svog imenjaka Tadića, a Ćalušić je bio prekratak kod uklizavanja. Tadić se sjurio u kazneni prostor, okrenuo Ademija i krenuo u realizaciju. Srećom po Dinamo, Grzegorz Sandomierski pravovremeno je istrčao s gola i prsima odbio loptu. Pet minuta kasnije Zadrani su po istom scenariju još jednom došli do prilike za vodstvo. Ovoga je puta okomitu loptu dao Mirko Hrgović, a Tadić se odlučio za udarac s vrha kaznenog prostora. Sandomierski je još jednom odlično procijenio situaciju i sačuvao mrežu još jednim odlično tempiranim istrčavanjem.
Dinamo je kaznio nespretnost Zadrovog napadača, postigao je tri gola, a Zadar je na kraju tek uspio ublažiti poraz.
DINAMO – ZADAR 3:1
ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja: 1.018. Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica) 7. Pomoćnici: Fegeš (Nedelišće), Hudika (Varaždin). Strijelci: 1:0 El Soudani (32′), 2:0 Čop (41′), 3:0 Čop (63′), 3:1 Tadić (65′). Žuti kartoni: Leko (Dinamo), Hrgović (Zadar).
DINAMO: Sandomierski 7 – Leko 7, Addy 6, Ćalušić 6, Lima 6,5 – Ademi 6,5, Sare 6, Brozović 6,5 – Halilović 7 (od 86′ Brodić -), Čop 7 (od 64′ Beqiraj -), El Soudani 6,5 (od 77′ Fernandes -).
ZADAR: Gluić 7 – Con 6,5, Jerbić 6,5, Neretljak 6 – Bašić 6, Begonja 6,5, Hrgović 6,5 (od 82′ Blažević -), Sarić 6, Boljat 6 (od 46′ Bilaver 6,5), Heister 6 (od 56′ Čirjak 6,5) – Tadić 6.