Četvrtak, 28. ožujka 2024

17 C°

Querrey pobijedio Čilića, odlučuju Ćorić i Tiafoe

16.09.2018. 13:01

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osigurati pobjedu i plasman u finale našoj Davis Cup reprezentaciji dopustivši američkom reprezentativcu Samu Querreyju da preokretom dođe do pobjede 6-7 (2), 7-6 (6), 6-3, 6-4 nakon tri sata i 11 minuta igre te izjednači ukupan rezultat na 2-2 pa će o pobjedi i prolazu u finale odlučivati Borna Ćorić i Frances Tiafoe.
Američki izbornik Jim Courier očekivano je zamijenio Stevea Johnsona Samom Querreyjem, a ovaj 30-godišnjak mu je na ukazano povjerenje uzvratio velikom pobjedom, prvom nad Čilićem nakon šest poraza u prethodnih šest dvoboja.
Sve je izgledalo dobro za šestog tenisača svijeta do 1-0 u setovima i vodstva 6-1 u 'tie-breaku' drugog seta. No, tad je izgubio sedam poena zaredom i propustio doći do dva seta prednosti i više se nije vratio na onu razinu na kojoj je bio do tog trenutka u meču.
Querreyjevo samopouzdanje je naglo naraslo, što je rezultiralo osvajanjem sljedeća dva seta. U trećem je dvaput slomio Marinov servis, a u četvrtom je odlučujući 'break' napravio kad je Čilić servirao za produžetak dvoboja, u desetom gemu.
U odlučujućem, petom meču za Hrvatsku će zaigrati Borna Ćorić, a za reprezentaciju SAD-a 20-godišnji debitant Frances Tiafoe.
Hrvatska nikada u Davis Cupu nije izgubila meč u kojem je nakon prvog dana imala vodstvo od 2-0.
HRVATSKA – SAD 2-2
Borna Ćorić – Steve Johnson 6-4, 7-6 (4), 6-3
Marin Čilić – Frances Tiafoe 6-1, 6-3, 7-6 (5)
Ivan Dodig / Mate Pavić – Mike Bryan / Ryan Harrison 5-7, 6-7 (6), 6-1, 7-6 (5), 6-7 (5)
Marin Čilić – Sam Querrey 7-6 (2), 6-7 (6), 3-6, 4-6