11 C°

Malo desno, malo lijevo, palo i Valjevo

17.02.2019. 14:08
Malo desno,  malo lijevo,  palo i Valjevo

Ako se u sportu može govoriti o malim i velikim pobjedama, onda je  preksinoćnji uspjeh u Valjevu vjerojatno najveća pobjeda vaterpolista  Zadra 1952 u tri godine, koliko se natječu u A-2 regionalnoj ligi. Višestruka je korist od uspjeha kod momčadi koju vodi Igor Milanović, jedan  od najboljih svjetskih vaterpolista svih vremena. Možemo početi od toga da je to druga gostujuća pobjeda Zadrana u povijesti nastupa u ovoj  ligi (prva je bila kod Solarisa u sezoni 2016./17), prva pobjeda u Srbiji, i,  ono što je najvažnije, pobjeda koja potpuno otvara vrata povijesnom  nastupu u četvrtfinalu Prvenstva Hrvatske. A put do tog ostvarenja nije  bio lagan. Počelo je s puno neizvjesnosti još pred polazak u Valjevo budući da se nagađalo da bi se utakmica mogla otkazati zbog "slučaja  splitska riva". Tako je činjenica da je utakmica uopće počela već bila  pobjeda sporta nad svime što se događalo prošli tjedan. E sada, kad je  krenula borba u bazenu, trebalo je nekako i uzvratiti Valjevu za poraz u  4. kolu na Višnjiku. I krenulo je obećavajuće. Za Zadar, naravno. Početkom druge četvrtine ne semaforu je 2:4, a do kraja poluvremena i 2:5.  Odlazi Zadar i na 3:6 nakon čega počinje mala kriza. Mala, ali dovoljna  za 7:7 pet minuta prije kraja. Međutim, baš kao protiv Cattara u  prošlom kolu, Zadrani su pokazali da su iz regionalnog školovanja puno toga naučili. S dvije kontre u posljednjih 80 sekundi utakmice sjajni  Ivan Vrbnjak je sve riješio. Ode Zadar do pobjede u Valjevu i na plus sedam u odnosu na Medveščak tri kola prije kraja…

VALJEVO 7
ZADAR 1952 9

(2:3, 1:2, 3:2, 1:2)
VALJEVO – Bazen SRC Petnica. Gledatelja: 200. Suci: Milović, Kiš  (obojica Srbija).
VALJEVO GORENJE: Stamenić (8 obrana), Mitrović, Almasi 1, Stanković, Ičagić, Inaba 1, Njegovan 3, Gligorijević 1, Đorđević, Tenžera 1 (1),  Đorđević, Cvetković, Williams, Ristić. Trener: Igor Milanović.
ZADAR 1952: Slade (2 obrane), Lipej 1, Škaro, Jakupović 1, Čačić, Jovančević 1, Vučković, Lovrić, Magaš, Stanić, Zelić, Jurišić 1, Zdrilić, Vrbnjak 5. Trener: Goran Jovančević.
Realizacija igrača više: Valjevo G. 0-6; Zadar 1952 5-12 (42%).

7. – 12. mjesto

13. kolo: Valjevo G. – Zadar 1952 7:9, Galeb MR – Kopar 9:11, Cattaro –  Medveščak 12:8.

Vrbnjak peti strijelac lige

S pet golova protiv Valjeva Ivan Vrbnjak probio se na peto mjesto najboljih strijelaca lige. Zadrov reprezentativac u 13 nastupa postigao je 32 gola, odnosno 2,5 po  utakmici. Prvi strijelac lige je Andrija Vlahović, član Solarisa, s 3,1 golom po utakmici.