18 C°

Bez problema do osme u nizu

Autor: Roman Morović

16.04.2010. 22:00

Na otvaranju drugog poluvremena Zabok je još jednom došao do +7, 50-43, ali onda su konačno krenuli Zadrani. Dobrom obranom ostavili su domaće pet minuta bez koša i preko svojih napadački najboljih igrača, Stipčevića, Perića, Ružića i Cara napravili seriju 14-0, te su u 27. minuti prvi put došli do +7, 50-57.

Košarkaši Zadra večeras su u Bedekovčini došli do svoje osme pobjede u ligi za prvaka. Izgleda da im je pouka iz Slavonskog Broda dobro poslužila jer su sva tri preostala gostovanja kod A-1 ligaša odradili bez ikakvih problema. I Zabok se, kao prethodno Darda i Trogir, držao u igri prvo poluvrijeme, recimo još i početkom treće četvrtine, ali onda je Zadar jednostavno ubacio u višu brzinu, stisnuo u obrani, napravio seriju i prelomio utakmicu.
Ključno je bilo razdoblje kada su se Jusupovi igrači sa -7 (50-43) početkom treće četvrtine, ukupnom serijom 20-2, odvojili na +11 (52-63) što Zabočani više nisu mogli dostići. Zadar je mirno priveo susret kraju i sada ima veliku priliku da gostovanje kod Cedevite 30. travnja dočeka s omjerom 9-0, s obzirom da ga, nakon desetodnevne stanke zbog završnog turnira NLB lige, očekuje domaći ogled protiv Svjetlosti.
Poveo je Zadar košem Perića s linije slobodnih bacanja, ali Budimir (trica) i Krapić odmah donose domaćima prvo vodstvo, 5-1. Dvama polaganjima Vladimera Boise Zadar je u 6. minuti izjednačio na 7-7 i nakon toga se igralo doslovno koš na koš, uz šest izjednačenja do kraja prve četvrtine (19-19). Novo odvajanje domaćih na +4 (23-19) prekinuli su Perić tricom i Car dvicom za 23-24.
Na tricu domaćeg kapetana Leža Zadrani su uzvratili serijom 7-0 za prvo osjetnije vodstvo, 26-31, no Zagorci se nisu predavali. Sredinom druge četvrtine, na krilima raspoloženog Leža (8), napravili su seriju 11-2 i ponovno došli do četiri poena prednosti, 37-33. Perić je tricom pokušao trgnuti svoje, ali domaći rade novu seriju 9-2 i u 19. minuti dolaze do svoje najveće prednosti na utakmici +8, 46-38. Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena Stipčević je prvo zabio dva bacanja, a potom i tricu u posljednjem napadu pa se na odmor otišlo pri rezultatu 46-43.
Na otvaranju drugog poluvremena Zabok je još jednom došao do +7, 50-43, ali onda su konačno krenuli Zadrani. Dobrom obranom ostavili su domaće pet minuta bez koša i preko svojih napadački najboljih igrača, Stipčevića, Perića, Ružića i Cara napravili seriju 14-0, te su u 27. minuti prvi put imali +7, 50-57. Uskoro su Stipčević i Car zabili još dvije trice za prvu dvoznamenkastu prednost gostiju, 52-63, a treću četvrtinu novim ubačajem iza linije 6,25 zaključio je odlični Perić za +13, 59-72.
Posljednji trzaj Zaboka bio je u 34. minuti, kada su Čular i Budimir u dva navrata smanjili na -8 (69-77, 71-79), no Stipčević (6) i Car u minuti rade seriju 8-0 za +16, 71-87 i tu je priči bio kraj. Najveću prednost na utakmici Zadar je imao u 38. minuti, nakon novih trica Perića i Ružića, te koša Šarlije (78-95), a konačnih 82-96 realan je pokazatelj omjera snaga, ne samo između Zaboka i Zadra, nego općenito između A-1 ligaša i NLB ligaša u ovom trenutku.
ZABOK – ZADAR 82:96
(19:19, 24:24, 16:29, 23:24)
Suci: Muhvić (Karlovac), Perlić (Velika Gorica), Palavra (Zagreb).
ZABOK: Čular 13, Pešut, Tomeljak 16, Lež 15, Peklarić, 5 Kuljanin, Nakić, 3 Budimir 11, Stojković, Kolovrat 4, Krapić 14, Krajačić 1. Trener: Dragutin Črnjević.
ZADAR: Perić 29 (trice 4-4), Stipčević 21 (trice 3-11), Boisa 4, Batur, Šarlija 2, Marčinković 1, Ružić 14 (trice 2-6, 15sk), Bilan 2, Morović, Car 21 (trice 3-6), Škifić, Plaisted 2. Trener: Danijel Jusup.