18 C°

Zadru 1954 dva boda iz Splita

18.03.2021. 08:21

U 14. kolu Prve rukometne lige jug u kategoriji do 17 godina Zadar 1954 je u Splitu ostvario polovičan učinak. U prvoj utakmici upisana je važna pobjedu protiv Solina. Igrači iz Mocira u 14. minuti su poveli 5:9. Solin tada radi seriju 4:0 koju trener Matija Merhar zaustavlja minutom odmora nakon koje je njegova momčad odlično reagirala i serijom 5:1 povela 10:14 u 21. minuti. Poslije šest minuta drugog poluvremena Zadrani su imali najveću prednost na utakmici (14:20), koju održavaju do 38. minute (19:25). Slijedi mali pad u igri što Solin koristi i približava se na 24:25 sedam minuta prije kraja. Kao i u prvom poluvremenu Merhar poziva igrače na predah, a po povratku na parket Zadar u 47. minuti odlazi na nedostižnih 24:29.
– Pobjedu posvećujemo našem Lorisu Hrominu koji se ozlijedio i neko vrijeme ga neće biti na terenu. Želimo mu brz oporavak – objavili su na Facebook stranici Zadra.
U drugoj utakmici bolji je bio Split koji je Zadru nanio treći poraz u sezoni. Poveli su Zadrani 5:0 u osmoj minuti, ali su se domaćini brzo vratili u utakmicu (6:6, 17. minuta) nakon čega se igralo »gol za gol«. Posljednje zadarsko vodstvo je bilo 13:12 kada Split radi seriju 6:0 (13:18). Zadar se vraća na (20:21) u 44. minuti, ali više od toga se nije moglo. Zadrani su i dalje prvi s dva boda više od Splita i tri u odnosu na Balić&Metličić, koji ima četiri utakmice manje.
– Blizu smo potvrde odlaska na državno prvenstvo. Za to nam treba jedna pobjeda iz četiri preostale utakmice i nadamo se da ćemo to izboriti već sljedeći vikend u Sinju gdje ćemo igrati protiv Kamička i Krilnika – ističe trener Merhar.
Solin – Zadar 26:30 (Bijelić, Mikuljan, T. Žarković, Ćustić, Martinović 7, Vasilj 4, Žepina 3, Galešić, J. Žarković, Korljan 8, Fratucanov 3, Kobaš, Perinović, Grbić, Vukić 5, Kapović. Trener: Matija Merhar).
Zadar 1954 – Split 22:25 (Bijelić, Mikuljan, T. Žarković, Ćustić, Martinović 8, Vasilj 1, Žepina 2, Galešić, J. Žarković, Korljan 6, Fratucanov 2, Kobaš, Perinović, Grbić, Vukić 3, Kapović).
Redoslijed: 1. Zadar 1954 37 bodova, 22 utakmice, 2. Split 35 (22), 3. Balić&Metličić 34 (18), 4. Solin 30 (22), 5. Trogir 28 (18)…