Pobjede Dinka Klarića i dvojca I. Pribilović/S. Barišić

Županijsko natjecanje za juniore do 16 godina štapom s obale
Natjecanje je okupilo 48 ribolovaca, a održano je na zadarskoj Novoj rivi od Morskih orgulja do mula
ŠRD Zubatac
Ivan Segarić i Dinko Klarić, Zubatac

Domaćin ŠRD Zubatac u subotu 15. svibnja organizirao je Županijsko natjecanje u sportskom ribolovu za kategoriju juniora do 16 godina, štapom s obale. Sudjelovalo je 48 natjecatelja, a osim iz kluba domaćini nastupili su i predstavnici zadarske Lanterne, potom Vrsi, Vira, Škrpine (Banj), Sipe (Benkovac), Podlanice (Biograd). Da bi natjecanje bilo regularno sve su pratili glavna sutkinja Ardena Bajlo, opunomoćenik Ante Šuto te voditelj natjecanja Pavle Kostić.

Natjecanje je održano na zadarskoj Novoj rivi od Morskih orgulja do mula. U pojedinačnoj skupini prvo mjesto je osvojio Dinko Klarić, član Zubatca, s 26 ulovljenih primjeraka ukupne težine 892 grama. Drugi je bio Roko Begonja (Vir) dok je na trećem mjestu završio Stipan Barišić (Podlanica) čiji je klupski kolega Ivan Pribilović bio četvrti. Ekipno prvo mjesto osvojili su Ivan Pribilović i Stipan Barišić, članovi biogradske Podlanice. Na drugom mjestu završili su Tamara Čavrag i Roko Begonja (Vir), a treći je bio dvojac Zubatca Dinko Klarić i Ivan Segarić. Korak do odličja ostao je biogradski dvojac Antonio Pribilović/Luka Tolić, koji je završio četvrti Kada sve županije odrade svoja prvenstva vidjet će se koliko je mladih ribolovaca iz Zadarske županije ostvarilo plasman na međužupanijsko prvenstvo koje će se održati u rujnu u Zadru.