Domagoj Poljak Posedarcima u Blatu naplatio skupu ratu

20.05.2021. 07:23

U 30. kolu Treće HNL jug Hrvatski vitez Posedarje doživio je minimalan poraz u Blatu na Korčuli od ondašnjeg Zmaja. Posljednje plasirana momčad Lige slavila je golom Domagoja Poljaka u 21. minuti susreta i na svoj pospremila tri boda. Momčad Josipa Butića nije uspjela nastaviti pobjednički niz od četiri uzastopna slavlja iako su u ovome dvoboju definitivno bili bolja momčad. Stvorili su Posedarci mnoštvo prigoda, ali ih nažalost nisu pretvorili u pogodak. I to je ono za čim itekako mogu žaliti u ovome dvoboju.
Gosti puno bolje ulaze u utakmicu i vrlo brzo imaju prigodu doći do vodstva. Karlo Torbarina izlazi sam na vratara u 2. minuti, zaobilazi ga i gura loptu prema praznome golu. Međutim, stoper domaćih Poljak u zadnji tren klizećim startom skida loptu s gol linije i spriječava vodstvo gostiju. Tri minute kasnije Rodić gura loptu za Torbarinu, koji loba vratara, ali umjesto mreže pogađa gredu. U 15 minuti Brkić odigrava odličnu povratnu loptu zaTorbarinu koji sam ispred vratara puca pored vratnice. Kako to obično biva kada se ne iskorisze prigode, gol padne na drugoj strani. Domaćin dolazi u vodstvo nakon kornera u 21. minuti, Poljak je najviši u skoku i glavom zabija za vodstvo – 1:0. U 40. minuti Posedarci su umalo izjednačili. Smokrović nakon centaršuta glavom pogađa vratnicu. Do kraja poluvremena domaćin se grčevito brani, a gosti sve pokušavaju ne bi li došli do izjednačenja.. Međutim, izrazitih prigoda više nije bilo i na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom Blaćana.
U drugom poluvremenu ulaskom Rončevića, Kovača i Jurjevića-Adžića svim silama Posedarci kreću po preokret. Međutim, domaći vratar jučer je bio nesavladiv. Rončević u 62. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara pogađa vratnicu. Karlo Torbarina sa šest metara u 75. minuti puca preko gola. U 80. mnuti nakon prekida na boku, Josip Jurjevć spušta loptu glavom Ninu Jurjeviću koji sam na šest metara kao duh prebacuje cijeli gol. U 85. minuti Brkićev volej s deset metara krajnjim naporom brani domaći vratar Brkić. U zadnjih pet minuta domaćini su iz dvije kontre mogli doći i do uvjerljivijeg vodstva, ali Karlo Jurjević je u oba navrata bio na visini zadatka. U 93. minuti na centaršut Kovača Josip Jurjević je najviši u skoku, puca glavom, ali opet je domaći vratar bio nesavlladiv. Trobod je ostao na Korčuli, a novu priliku za osvajanje bodova POsedarci će imati u subotu kada im u 31. kolu u goste stiže Uskok.

ZMAJ (B) 1 – HV POSEDARJE 0
BLATO – Mjesno gralište. Bez gledatelja: Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice). Pomoćnici: Toni Ćelić (Split) i Ante Pavlinović Split). Strijelci: Žuti kartoni: Ercegović (Zmaj), J. Jurjević, Brkić (HV Posedarje). Crveni: –
ZMAJ (B): Brkić, Bukvašević, A. Ercegović, Poljak, Poljak, Sardelić, Žanetić, Marinović), Zubak, F. Ercegović, Kordić (od 90’ Šeparović), Protić. Trener:Viki Milat
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: K. Jurjević, Pedišić, Ivančić, D. Torbarina, Rodić (od 67’ Kovač), Smokrović (od 75’ Jurjević-Adžić), Surać (od 57’ Rončević), Jurić, Brkić, J. Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić