Ostanak među elitom sve dalje

21.02.2021. 10:03

Košarkašice Zadra nisu uspjele doći do prve pobjede u Ligi za ostanak elitnog razreda hrvatske ženske košarke. Igračice Samira Žuže odigrale su dobrih desetak minuta, no na koncu su poražene od riječkog FSV-a rezultatom 52:77. Borbeno su Zadranke krenule u utakmicu ubacivši prvih osam poena na susretu, te su čak imale i priliku otići na dvoznamenkastu razliku, no gostujući dvojac Peričić-Perko nije dopustio rano odvajanje domaćeg sastava. Nekoliko polaganja, trica i par slobodnih bacanja i eto Riječanki u egalu. Ipak, valja kazati da su Žužine djevojke odigrale ponajboljih deset minuta ove sezone te su s izjednačenih 15:15 ušle u drugu dionicu.

Nalet FSV-a
Nažalost, tu je bio kraj priči o mogućem iznenađenju i prvoj ovosezonskoj pobjedi. Držale su se Zadranke na posjedu zaostatka do 13. minute i slobodnih bacanja Viktorije Prtenjače za 20:22, nakon čega je uslijedio nalet košarkašica FSV-a koje su serijom 1:11 do kraja prvog poluvremena otišle na dvoznamenkastu prednost. Gošće je vukla nekadašnja mlada reprezentativka Brazila Bianca Da Silva koja je do velikog odmora ubacila deset poena, čemu je dodala i pet uhvaćenih lopti, pa se u svlačionice otišlo s rezultatom 26:41 za ekipu s Kvarnera.

Ništa od povratka
Otvaranje nastavka je proteklo u izjednačenoj igri. Riječanke su u dva navrata odlazile na plus 19 (32:51 i 34:53), no domaće košarkašice nisu klonule duhom te su sve do sredine četvrte četvrtine nastavile pritiskati gošće, »sanjajući« pozitivan rezultat. Ipak, završnica je pripala FSV-u koji je serijom 0:10 odagnao i posljednje dileme oko vlasnika nova dva boda i stigao do rezultatski uvjerljive pobjede. Najefikasnije u riječkim redovima bile su Elena Peričić s 15, te Anja Perko i Bianca Da Silva s po 13 poena, dok su Zadranke predvodile Antonela Bodrožić, Mihaela Dobrić i Hana Rudić, sve s po 11 koševa.