Rončević za vodstvo domaćina, Jordan za pravedni remi

Županijski derbi igran u Posedarju završio bez pobjednika
Bio je to sraz drugoplasirane i četvrtoplasirane momčadi Treće HNL jug koja je na trenutke pokazivala zašto je nazivaju derbijem. Konačan rezultat je s obzirom na viđeno i najpravedniji ishod ovog dvoboja koji je po prlikama mogao otići na obje strane
HV POSEDARJE
BEZ POBJEDNIKA - HV Posedarje i Zadar igrali su neodlučeno 1:1

U 22. kolu u »županijskom derbiju« u subotu su se na igralištu Gordan Demo u Posedarju sučelili Hrvatski vitez i Zadar. I odigrali borbenu utakmicu koja je na kraju završila bez pobjednika. Posedarce je u vodstvo doveo Mateo Rončević u 45. minuti, a Marko Jordan je u 57. zabio za konačnih 1:1. Bio je to sraz drugoplasirane i četvrtoplasirane momčadi Treće HNL jug koja je na trenutke pokazivala zašto je nazivaju derbijem. Konačan rezultat je s obzirom na viđeno i najpravedniji ishod ovog dvoboja koji je po prlikama mogao otići na obje strane. Na trenutke su događanja na travnjaku bila i »prevruća«, ali u konačnici igrači obje momčadi jedni drugima pružili su ruke na kraju utakmice.

Rončević u završnici

Dvoboj u Posedarju bolje su otvorili gosti sa Stanova. Igrala se 12. minuta kada je Iveljić tukao iz slobodnog udarca s 25 metara preko gola. Minutu kasnije i Bačkov je okušao svoj udarac, lopta je fijuknula iznad domaćih vratiju. U 15. minuti Zdrilić tuče iz slobodnog udarca, ali lopta završava u živom zidu. U 25. minuti domaćin je opasan pred vratima Zadra. Odigrali su brzu kontru, ali udarac Karla Torbarine brani Pinčić. Čelić je u 27. minuti uputio kvalitetan centaršut s boka, Bačkov je pucao, ali preko gola. U 30. minuti momčad sa Stanova mogla je do vodstva. U stopostotnoj prilici našao se Bačkov nakon što ga je Pranić poslužio, ali neometan glavom s nekoliko metara puca pored vrata već svladanog Ivančića. Uzvraćaju domaćini na drugoj strani. Rončević je ubacio s desne strane, a Jurjević glavom pucao malo preko Zadrova gola. Smokrović je u 39. minuti oprobao svoj udarac s ruba kaznenog prostora, lopta je fijuknula malo iznad Pinčićevih vratiju. I onda kada su već svi očekivali zvižduk suca Pavića koji bi označio kraj prvog poluvremena, domaćini su poveli. Bila je to lijepa i brza akcija koju je započeo Smokrović uposlivši Brkića, a ovaj na drugoj vratnici pronalazi Rončevića samog kao duha. Bivši igrač Zadra nije imao milosti, s nekoliko metara zabija za 1:0.

Jordan pod gredu

U drugo poluvrijeme obje su momčadi ušle s istim sastavima koji su završili prvi dio. Zadar je u nastavku utakmice krenuo odlučno kako bi što prije došao do izjednačenja. U 50. minuti Pranić je u pokušaju centaršuta s lijeve strane pogodio gredu od koje se lopta odbila u gol aut. Četiri minute kasnije Bačić je opasno tukao s ruba šesnaesterca, lopta je otišla preko domaćeg gola. I onda je Zadar u 57. minuti došao do izjednačenja. Bila je to lijepa akcija koju je centaršutem započeo Pranić, a Vukadinović glavom zatresao gredu. Lopta se odbija do natrčalog Jordana koji s nekoliko metara neobranjivo šalje loptu u mrežu nemoćnog Ivančića - 1:1. Igrala se 63. minuta kada je HV Posedarje moglo do novog vodstva. Torbarina je izašao sam na Pinčića koji uklizava i uz pomoć Pranića otklanja opasnost. U 75. minuti Rončević je ubacio iz slobodng udarca s desne strane, a Torbarina glavom tukao pored gola. Pedišić je u 80. minuti pucao, ali nije bio precizan. U 85. minuti Jordan je pogodio Ivančićevu mrežu, ali suci su rekli da je zaleđe. Zakuhalo je malo u završnici susreta na travnjaku, ali je to sudac Pavić brzo riješio s nekoliko žutih kartona. U trećoj minuti sudačke nadoknade Smokrović je pokušao udarcem iz daljine domaćinu donijeti pobjedu, ali nije uspio. Po jedan bod svakoj momčadi realna je slika ovog dvoboja.

HV POSEDARJE 1 - ZADAR 1

POSEDARJE - igralište Gordan Demo. Gledatelja: 400. Sudac: Teo Pavić (Split). Pomoćnici: Toni Čelić (Split) i Miroslav Čalo (Trilj). Strijelci. 1:0 Rončević (45’), 1:1 Jordan (57’). Žuti kartoni: Ivančić, D. Torbarina, Gambiraža, Ivandić, Tokić (HV Posedarje), Banović, Pranić (Zadar). Crveni: -.
HV POSEDARJE: Ivančić, Pedišić, Brkić (od 64’ Tokić), Smoković, D. Torbarina, Rončević, Gambiraža (od 64’ Ivandić), Kevrić, Zdrilić (od 80’ Pevalović), Jurjević, K. Torbarina. Trener: Darko Vukić
ZADAR: Pinčić, Čelić, Iveljić (od 54’ Jurić), Banović, Bačkov (od 54’ Vukadinović), Lepo, Jordan, Jerbić, Bačić (od 64’ Stojčević), Djeveljekaj, Pranić. Trener: Želimir Terkeš.