Zadar Plus održao nadu, Zadar daleko od Premijer lige

Liga za prvakinje Prve lige, 3. kolo
»Plusice« su svladale Folku Borovje dok su igračice Zadra nakon dobrog prvog protiv Orke odigrale neprepoznatljivo drugo poluvrijeme
Vedran SITNICA
Sanja Kovačević bila je najučinkovitija igračica Zadar Plusa

Odigrano je treće kolo kvalifikacija za Premijer žensku ligu košarkašica. Zadar Plus je u Sukošanu protiv Folke Borovje upisao drugu pobjedu. Uz nekoliko izjednačenja Zagrepčanke su veći dio prve i druge četvrtine bile u prednosti. Najveći plus imale su u 16. minuti (22:27), a potom i dvije minute kasnije (24:29). Tada polagano počinje preokret domaćih koji su na poluvrijeme otišle s prednošću 34:31. Dobra igra nastavila se i u drugom poluvremenu pa je Špinderk u 24. minuti pogodila za obećavajućih 42:33. Ipak, gošće su i dalje »unutra« i u 28. minuti dolaze na 46:42. Bila je to do kraja utakmica najmanja razlika u korist »Plusica« koje su odbile sve pokušaje protivnica za potencijalnim preokretom. Domaće je sa 16 koševa predvodila Sanja Kovačević koja je imala i devet skokova te šest asistencija, uz valorizaciju 25. Zapažen učinak ostvarila je i Lara Špinderk s 14 poena i samo jednim promašenim šutom (valorizacija 13), a 14 koševa je postigla i Jelena Kapisoda.
Zadar je poražen u Zagrebu od Orke, a budući da joj je to treća »ništica« ekipa s Višnjika se praktično oprostile od ambicija osvajanja prvog ili drugog mjesta. Odigrao je Zadar dobro prvo poluvrijeme, u kojem je imao i minimalnu prednost (32:31). No, uslijedila je neprepoznatljiva igra u nastavku dvoboja u kojem su domaće igračice u trećoj četvrtini napravile seriju 20:0. Zadranke nisu mogle ništa pogoditi, ali ni obraniti, pa je završilo s čak plus 33 za Orku. Rezultat je to kojeg je bilo teško očekivati nakon prvih 20 minuta. Katia Nekić imala je dvostruki-dvostruki učinak s 14 košena i deset skokova, kojima je dodala i šest asistencija (valorizacija 19). No, kao i suigračice, i nju su domaće djevojke potpuno zaustavile u drugom poluvremenu. Sljedeći vikend na rasporedu je međuosobni dvoboj Zadra Plusa i Zadra.

ZADAR PLUS 67 - FOLKA BOROVJE 58

(18:18, 16:13, 14:11, 19:16)

SUKOŠAN - Školska dvorana. Suci: Neven Jurjević, Filip Rumora.
ZADAR PLUS: Štrmelj 1 (1-2), Špinderk 14, Kovačević 16 (2-3), Pleslić, Jeličić, Bodrožić 11 (5-6), Kapisoda 14 (3-4), Pavičić, Kurtin 2, Dražić 9 (1-3). Trener: Šime Kraljević.
FOLKA BOROVJE: Žanić, Jerković 11 (1-5), Senegačnik 9 (3-4), Sunjog 1 (1-2), Baturina, Barić Cvenk 7 (0-2), Crnjak 4 (2-2), L. Kokolić, T. Kokolić 13 (3-5), Soldo 13 (3-5), Alilović, Šparavec. Trener: Kristijan Jagatić.

ORKA 78 - ZADAR 45

(16:18, 15:14, 22:2, 25:11)

ZAGREB - SD Dubrava. Suci: Matija Glavurdić, Matej Findri.
ORKA: Horvat 6, Mamić 28 (2-2), Križanac, Mikulić 11 (1-2), Ercegovac 9 (3-3), Gregorović, Lulić, Mateković 11 (1-2), Pešut, Fastić Pajk 1 (1-2), Čuljak, Pavić 12. Trenerica: Marina Mikulić.
ZADAR: Budija 2, Mijić, Dobrić 12 (3-4), Nekić 14 (3-3), Ražov 2, Šimićev, Lisica, Rudić 13 (5-5), Klarica, Stipić 2. Trener: Samir Žuža.