Tricaška rapsodija pripala »Građanima«

Puntamika u sedmom kolu Lige za ostanak poražena od Šibenke
Utakmica je bila otvorena sve do sredine četvrte četvrtine kada je na scenu stupio Patrik Jambrović i sa sedam vezanih poena riješio pitanje pobjednika, ostavivši bodove na Baldekinu
Milan BALABAN/GKK ŠIBENKA
Domaćini su dominirali pod obručima

Nakon što su na prijelazu iz ožujka u travanj vezali tri uzastopne pobjede te se iz gotovo bezizlazne situacije vratili u život, odnosno u borbu za ostanak, košarkaši Puntamike jučer su na Baldekinu upisali i treći uzastopni poraz. Bolja od igrača Roka Jurline bila je Šibenka koja je na domaćem parketu slavila s 91:71 i napravila novi veliki korak ka doigravanju. »Građani« su nošeni bučnom podrškom svojih navijača bolje otvorili susret i praktički od prve minute preuzeli rezultatsku inicijativu pa nije trebalo dugo čekati da se Šibenčani odvoje na dvoznamenkastu razliku. Dogodilo se to u šestoj minuti nakon trice Adnana Arslanagića za 16:5, no više od dobrog šuterskog izdanja suparnika, trenera Jurlinu je brinula kontrola skoka i sedam uhvaćenih lopti momaka u narančastom dresu. U tom segmentu većeg pomaka nije bilo, ali kako je vrijeme odmicalo tako su Puntamičani polako počeli hvatati radnu temperaturu i krajem prve četvrtine uspostavili ravnotežu, da bi drugu dionicu otvorili sa sedam vezanih koševa i vratili stvari na početak (19:19).

Tricom na tricu

Uslijedile su izjednačene minute u kojima su Zadrani dvjema uzastopnim tricama u jednom trenutku stigli i do vodstva (29:30), no s druge su strane odgovorili Bruno Rebić i Devon Thomas za povratak Šibenke u dominantnu poziciju. Da se domaćini ne odvoje na veliku razliku do odlaska u svlačionice pobrinuo se Emilio Banić koji je dvaput bio precizan iza linije 6.75 pa se na veliki odmor otišlo s pet poena prednosti za igrače Damira Milačića (41:36). Bio je to dobar rezultat za »Zelene« koji su muku mučili s fizički snažnijim domaćinima, no već je otvaranje nastavka donijelo novi nalet Šibenke. Premda je Banić drugo poluvrijeme započeo svojim petim dalekometnim ubačajem, »Građani« su uzvratili s deset uzastopnih poena i natjerali trenera Jurlinu na brzu minutu odmora. Šibenska serija se nakon trice Patrika Jambrovića zaustavila na 13:0, da bi s druge strane ekspresno uzvratili Šimun Lončar te Petar Marić, a upravo je ta kombinacija mladosti i iskustva pretkraj treće četvrtine vratila zadarski sastav natrag u igru. Posebno je dojmljiv bio 17-godišnji Lončar koji je s osam poena bio pravo malo iznenađenje za Milačićeve momke, no gostima je i dalje velike probleme pravila kontrola skoka rezultat čega je prednost Šibenke od tri posjeda uoči odlučujuće dionice (62:55).

Jambrović prelomio

Izvrsnu šutersku utakmicu Puntamike nastavio je kapetan Dino Palčić, no nišanske sprave nisu bile ništa slabije namještene ni kod domaćih košarkaša, pa je kao kratki intermezzo od dalekometne artiljerije poslužila dobra solo-dionica Marina Šarlije koja je držala goste na jednoznamenkastom zaostatku. Taman kada se činilo da će pobjednika odlučiti nekoliko vezanih trica, »gordijski čvor« je raspleo Patrik Jambrović. Raspoloženi Međimurac je sa sedam vezanih poena vratio svoju momčad na dvoznamenkastu prednost, a kada mu se pretkraj susreta priključio i Stefan Sinovec - vlasnik dva boda je postao poznat.