Utorak, 23. travnja 2024

Zagrijavanje za državno natjecanje

21.06.2021. 07:40

U Splitu je u nedjelju 13. lipnja u organizaciji ASK-a Split održano Prvenstvo Dalmacije u atletici za starije kategorije na kojem je nastupilo 17 članova AŠK-a Zadar koji su osvojili ukupno 16 odličja, osam zlatnih, šest srebrnih i dva brončana te postigli niz osobnih i nekoliko klupskih rekorda. Titule prvaka Dalmacije su osvojili: mlađe kadetkinje Luna Mandić na 60 m (8,21 sekundu), Dora Krpeta na 200 m prepone (31,01 sekundu), potom kadetkinja Anita Odžaković u bacanju kugle s (13,73 m), kadet Emilio Pucar na 300 m (40,15 sekundi) i na 300 m prepone (42,60 sekundi), mlađi juniori Domagoj Brodar u skoku u dalj (6,13 m) kao i Đani Peričić na 400 m prepone (1.03,93). Srebrne medalje su osvojili: mlađe kadetkinje Luna Mandić u skoku u dalj (5,38 m), Mirta Zubčić na 200 m prepone (32,97 sekundi), kadetkinja Ema Plazina u bacanju kugle (10,07 m), mlađi junior Domagoj Brodar na 100 m (11,47 sekundi), te mlađe juniorke Karla Kožul na 400 m prepone (1.09,46) i Ana Smokrović u skoku u vis (155 cm). Bronce su kući ponijele kadetkinja Marta Golem u bacanju kugle (9,18 m) i mlađa kadetkinja Cvita Klarić u bacanju vortexa (38,56 m). U Splitu su nastupili i mlađa kadetkinja Ema Nižić, osma na 60 m (8,65 sekundi), kadetkinje Tamara Jurešić, sedma na 60 (8,63 sekunde) i peta na 100 m (13,42 sekunde), potom Leona Meter, četvrta na 600 m (1.52,01) kao i mlađi junior Antonio Šandrić, šesti na 100 m (12,46 sekundi) i na 200 m (25,05 sekundi).

Fortius
Vrlo uspješan nastup imali su članovi Fortiusa sa sedam zlatnih (Miriam Medved, 300 m pr., Noa Stipić, skok u dalj, Katarina Madžar, vortex, Tea Glavić, troskok, Jakov Pijaca, vortex, štafeta ml. kadetkinja 4×60 m, štafeta kadeta 4×60 m), sedam srebrnih (Tina Ramov, 300 m pr., Venci Šimunić, skok u dalj, Matej Tomašković, vortex, Grgo Dominik Anzulović, 200 m, Paola Zubčić, 200 m, Mare Mijolović, 300 m, štafeta kadetkinja 4×100 m) i osam bronačnih medalja (Katarina Madžar, skok u dalj, Cvita Zanki, 200 m pr., Paola Zubčić, 60 m, Grgo Dominik Anzulović, 100 m, Jana Bujan, skok u dalj, Lukrecija Jerkov, 200 m, Maja Kurta 300 m, štafeta kadetkinja 4×100 m.
– Izdvojili bismo seniorku Tea Glavić koja je napokon ostvarila rezultate koje postiže na treninzima te je skočila osobni rekord na otvorenom, 12.73 m. Nastupi štafeta su bili izuzetni, od naših šest štafeta, osvoji smo pet medalja – objavili su iz Fortiusa.

A. Stepinac
Članovi Alojzija Stepinac su osvojili su 14 odličja. Mlađi Junior Branimir Nakićen bio je zlatni 100 i 200 m. Dva zlata osvojio je i senior Jure Bilaver, najbrži na 800 i 1500 m. Mlađi kadet Božidar Perinović osvojio je tri odličja, zlato na 200 m, srebro na 60 m te broncu u bacanju vortexa. U istoj kategoriji Dorijan Jurešić je bio brončani na 60 i na 300 m. Reza Javidi je pobijedio u seniorskoj utrci na 200 m te u bacanju diska, dok je na 110 m s preponama je bio drugi. Roko Prusac je osvojio srebro u utrci na 1500 m i broncu u bacanju koplja. Nadomak medalje bila je Ariana Tabak u bacanju vortexa za mlađe kadetkinje (4. mjesto). Odmah iza njene plasirala se Buga Marfat. Hana Marcelić u istom je uzrastu bila četvrta u utrci na 300 m, Laura Barančić peta na 200 m s preponama, dok je Nika Henjak zauzela šesto mjesto u utrci kadetkinja na 300 m.

Benkovac
U Splitu je bilo i 16 članova AŠK Benkovac koji su osvojili 13 odličja, šest zlatnih, četiri srebrna i tri brončana. Najuspješnija je s tri titule prvakinje Dalmacije bila kadetkinja Nika Gašpar, zlatna na 100 m, 300 m i u kadetskoj štafeti 4×100 m sa Sarom Stijepić, Mihaelom Nimac i Valentinom Šimunac. Dva zlata je osvojila mlađa kadetkinja Marta Marinović, na 200 m i u skoku u dalj. Marinović je osvojila i srebro u štafeti 4 x 60 metara sa Mihaelom Šunić, Korinom Vuksan Ćusom i Majom Bačić. Prvakinja Dalmacije je mlađa juniorka Barbara Pešut u utrci na 100 m, a bila je i brončana na 200 m. Dva srebra je, uz zlato u štafeti, osvojila Sara Stijepić u utrkama na 60 m i 100 m. Srebrna je bila i mlađa kadetkinja Mihaela Šunić u utrci na 60 metara. Juniorka Doris Kulaš osvojila je broncu na 100 m. Kadetkinja Mihaela Nimac zlatu iz štafete, dodala je i broncu na 100 m.