Slika korisnika curko.sime
Prvenstvo Hrvatske do 15 godina
RK ZADAR 1954
PET POBJEDA - Rukometaši Zadra 1954 do 15 godine

Rukometaši Zadra 1954 izborili su polufinale Prvenstva Hrvatske do 15 godina, koje se održava u Poreču. Momčad iz Mocira je nakon četiri pobjede u skupini B kao najbolji sastav izravno prošla u četvrtfinale u kojem je nakon neizvjesne završnice slavila protiv Nexea te će sutra u 9:30 sati za finale igrati protiv PPD Zagreba. Zadrani su protiv Našičana vodili cijelo prvo poluvrijeme u kojem su imali i plus tri (8:5, 9:7) da bi na odmoru bilo 12:11. U nastavku se igralo »gol za gol«. Frane Vrsaljko je minutu i 20 sekundi prije kraja pogodio za vodstvo Zadra 20:19, imali su igrači Nina Jeraka priliku otići i na plus dva, da bi suparnici dobili 20 sekundi za zadnji napad. Uspjeli su se Zadrani obraniti za veliki uspjeh, plasman među četiri najbolje momčadi. Posljednjih put Zadar 1954 je s nekom mladom selekcijom bio u polufinalu PH 2011. kada su mlađi kadeti (igrači rođeni 1996. i mlađi) osvojili treće mjesto.

Rezultati Zadra 1954, skupina B: Ivan Mikanovci 19:14 (Mikuljan 6, Hromin 6, Kuštera 3, Vrsaljko 3, Stojanov), Varaždin 1930 20:17 (Hromin 8, Mikuljan 6, Dujmović 3, Vrsaljko, Grbić), Rugvica 19:16 (Hromin 7, Mikuljan 6, Dujmović 2, Grbić 2, Vrsaljko 2). Četvrtfinale: Nexe 20:19 (Mikuljan 8, Hromin 4, Kuštera 3, Stojanov, Vrsaljko).