Zadarska »petica«, posedarski »poker« i biograjski »jedan«, ali vrijedan

Ovoga vikenda odigrane su utakmice 16. kola
Zadar i HV Posedarje do vrha su napunili mrežu svojih suparnika, Zadrani na Stanovima, a Posedarci u Unešiću. Primorac (B) je na svom travnjaku golom Bajića došao do tri vrijedna i zaslužena bod
HV POSEDARJE
SLAVLJE U UNEŠIĆU - HV Posedarje je s navijačima proslavilo uvjerljivu pobjedu

Zadar je u 16. kolu ostvario uvjerljivu pobjedu na svojim Stanovima porazivši Kamen rezultatom 5:0. Strijelci za domaću momčad bili su dvaput Vlatko Blažević (7’, 45’), dvaput Ante Vukadinović (80’, 82’) i Josip Majić (26’).
Prvi opasan udarac prema vratima gostiju uputili su Zadrani u 4. minuti. Stojčević je s 22 metra gađao gornji lijevi kut Barbićeva gola, ali nije pogodio. U 7. minuti Zadar je poveo. Majić je prekinuo jedan napad gostiju na njihovoj polovici odličnom loptom uposlio Bačkova koji tuče s desetak metara, ali Barbić brani njegov pokušaj. Lopta se odbija do Blaževića koji s nekoliko metara šalje loptu u nebranjenu mrežu momčadi iz Ivanbegovine - 1:0. Igrala se 10 minuta kada su Zadrani izveli opasnu akciju koju je bombom s 20 metara završio Banović. Ipak, Barbić brani krajnjim naporom. U 25. minuti ponovno odlična akcija Zadra, Begonja s desetak metara pogađa vratnicu gostujućih vratiju. Međutim, minutu kasnije domaćin je povisio vodstvo. Na lijevoj strani šesnaesterca Majić je primio loptu i silovitim udarcem doslovno »probušio« Barbića - 2:0. U 32. minuti Majić s 15 metara tuče preko gola. U 45. minuti već je 3:0 za Zadrane. U brzoj polukontri Begonja je s desne strane ubacio prizemnu loptu u šesnaesterac gostiju, Stojčević je preskače, a Blažević iz prve zabija svoj drugi gol na utakmici.
U 48. minuti pokušao je Bačkov iz voleja u šesnaestercu gostiju, ali izvedba nije bila baš najbolja. Utakmica se nakon toga malo umrtvila, a budi je Karin silovitim udarcem s 25 metara koji je umalo neprecizan. Uzvraća Vukadinović udarcem iz daljine dvije minute kasnije koji je također neprecizan. De Abreu je u prilici u 72. minuti, ali ponovno ništa od gola u nastavku. Gol je pao u 80. minuti i to ponovno u korist Zadrana. Vukadinović je odlično primio loptu u šesnaestercu gostiju, primirio je i s osam metara pogodio za 4:0. Dvije minute kasnije već je 5:0. Delija je ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor Kamena,a Vukadinović zabio i drugi put u nekoliko minuta. U 90. minuti De Abreu još pogađa vratnicu za kraj uvjerljive predstave Zadrana

ZADAR 5 - KAMEN 0

ZADAR - igralište Stanovi. Gledatelja: 100. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Miho Trković (Grude) i Tino Babić (Staševica). Strijelci: 1:0 Blažević (7’), 2:0 Majić (26’), 0:3 Blažević (45’), 4:0 Vukadinović (80’), 5:0 Vukadinović (82’). Žuti kartoni: Majić, Rokov (Zadar), Žužul (Kamen). Crveni: -..
ZADAR: Pinčić, Iličić (od 80’ Delija), Rokov, Banović (od 80’ Zrilić), Blažević (od 64’ Vukadinović), Begonja, Majić (od 73’ Bugarija), Stojčević, Bačkov (od 73’ De Abreu), Buljat, Pranić. Trener: Želimir Terkeš
KAMEN: Barbić, Mikulić, Kraljević (od 78’ Lasić), Kilić (od 37’ A. Kujundžić), R. Kujundžić, Bilić, Žužul, Pirić, Karin, Dumančić (od 61’ B. Kujundžić), Olujić (od 79’ Zovko). Trener: Ante Jonjić.

U 16. kolu Treće HNL jug Hrvatski vitez Posedarje je na gostovanju u Unešiću ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Zagore. Slavili su Posedarci rezultatom 0:4,a strijelci u visokoj pobjedi bili su dvaput Karlo Torbarina (8’ - 11 m, 55’), Mate Rončević (35’) i Roko Jurić (81’). Utakmica nije mogla bolje početi za goste iz Posedarja. Već u 8. minuti Hrvatski vitez je zaradio najstrožu kaznu nakon što je Pedišić iznudio igranje rukom Bulata u svom šesnaestercu. Precizan udarac s kreča izveo je Karlo Torbarina i doveo svoju momčad u vodstvo - 0:1. U 11. minuti Rončević je tukao nakon povratne lopte Pedišića, ali lopta je na putu prema golu zapela u bloku. Igrala se 26. minuta kada su domaćini ostali s deset igrača na travnjaku. Rodić izlazi sam prema vratima Zagore, ruši ga Mile Ćaleta i već u ranoj fazi utakmice zarađuje drugi žuti, odnosno crveni karton. Posedarci su u 35. minuti materijalizirali svoju brojčanu nadmoć. Pedišić je probio svoju stranu i odigrao po podu povratnu loptu za Rončevića koji je smiruje i mirno zabija u malu mrežicu vratiju domaće momčadi - 0:2. U 42. minuti Karlo Torbarina s 20 metara tuče iznad grede. U posljednjoj minuti prvog dijela Gabrić puca glavom, a Ivančić krajnjim naporom skida na crti njegov udarac.

U trećoj minuti nastavka nova velika prilika za Posedarce. Karlo Torbarina zaobilazi vratara i puca prema praznom golu, ali Bagarić u posljednjem trenutku čisti loptu s gol crte. No pomoći za domaćine nije bilo u 55. minuti. Rončević prolazi po krilu i odigrava povratnu loptu za Karla Torbarinu koji uz malu pomoć bloka pogađa za 0:3. U 59. minuti Rončević nakon solo prodora tuče pored gola. Minutu kasnije ponovno Rončević radi dar-mar u obrani, puca s deset metara, ali domaći vratar je siguran. U 70. minuti Klanac nakon centaršuta Rončevića pogađa vratnicu. U 80. minuti Pedišić je dubinskom loptom pronašao Roka Jurića koji mirno prima loptu i posprema je iza leđa nemoćnog Radalja - 0:4. U 87. minuti imali su domaćini priliku za počasni pogodak. Barada je prošao kroz obranu gostiju i tukao, ali Ivančić ne dopušta da lopta završi u njegovoj mreži.

ZAGORA 0 - HV POSEDARJE 4

UNEŠIĆ - Igralište Borovište. Gledatelja: 200. Sudac: Jurica Matoš (Solin). Pomoćnici: Ivan Taraš (Solin) i Dinko Kukulj (Imotski). Strijelci: 0:1 K. Torbarina (8’ - 11m), 0:2 Rončević (35’), 0:3 K. Torbarina (55’), 0:4 Jurić (81’). Žuti kartoni: Pedišić, Gambiraža (HV Posedarje). Crveni: Ćaleta (26’ - drugi žuti)
ZAGORA: Radalj, Bulat (od 61’ Šerić), Petranić, Jurišić, Rajčić, Ćaleta, Bagarić, Gabrić, Rodić (od 46’ Barada), Božić (od 72’ Slugan), Krajina. Trener: Sandi Škoprc
HV POSEDARJE: Ivančić, Pedišić, Klanac, Gambiraža (od 82’ Knežević), D. Torbarina, Rodić (od 63’ Brkić), Rončević (od 72’ Pevalović), Kevrić (od 63’ Ivandić), Jurić (od 82’ Kovač), J. Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić

Biogradski Primorac na svom je travnjaku u 16. kolu Treće HNL jug bio uspješan protiv makarskog Zmaja porazivši ga minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka za momčad iz kraljevskog grada bio je Mate Bajić u 47. minuti utakmice. Biograjci su bili bolji tijekom cijelog dvoboja, stvarali prilike, ali su poentirali samo jednom. U narodu bi se reklo, jedan, ali tri boda vrijedan
Od prve minute domaćin je silovito krenuo prema gostujućim vratima s namjerom da što prije riješi pitanje pobjednika. Praktički već u prvoj minuti mogli su do vodstva, ali Bajiću je malo nedostajalo da stigne do lopte i sprovede je u mrežu Bartulića. Redaju se udarci Bajića, Vodopije Koppa i Jurišića, ali ništa od vodstva domaćih. Odlično su u 20. minuti kombinirali Lazarevski i Vodopija, ovaj potonji je odlično tukao, ali vratar Bartulić je nesavladiv. U 21. minuti prva prilika gostiju, tukao je Antunović, ali Stojanov je na visini zadatka. U 28. minuti u prilici se našao Jurišić, a dvije minute kasnije i Bajić, ali lopta nikako neće u mrežu Makarana. U 43. minuti imali su domaćini najbolju prigodu u prvom poluvremenu. Vodopija je ubacio s desne, Bajić je na nekoliko metara od gola Zmaja, ali ne uspijeva zahvatiti loptu.
U nastavku Biograjci kreću još odlučnije i to im je u 47. minuti donijelo vodstvo.Vodopija je odlično uposlio Bajića koji je bio precizan i napokon je lopta završila u mreži gostiju - 1:0. U 62. minuti Klopp je uzeo loptu pred svojim kaznenim prostorom, sjurio se prema vratima gostiju i nažalost pogodio vratara Bartulića. Gosti pokušavaju doći do izjednačenja. U 84. minut Okić je u prilici, ali nije dovoljno koncentriran. Domaćin je znalački priveo utakmicu kraju i zasluženo na svoj konto pospremio tri boda.

PRIMORAC (B) 1 - ZMAJ (M) 0

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 100- Sudac: Mišo Krešić (Metković). Pomoćnici: Romano Radonić (Vitaljina) i Josip Katuša (Raštane D.). Strijelci: 1:0 Bajić (47’). Žuti kartoni: Šindija (Primorac), Rašić, Sokol (Zmaj). Crveni: -.
PRIMORAC (B): Stojanov, Ninčević (od 68. Šindija), Birkić, Bitunjac, Vodopija (od 90. Golem), Klopp, Lazarevski, Musa, Bajić (od 68. Lokin), Jurišić, Kulaš. Trener: Marko Moravčić.
ZMAJ (Z): Bartulić, Mihanović (od 46. Rašić (od 74. Goja), Antunović, Kovačević, Tomaš (od 46.Brnić), Šalinović, Rudelj,(od 57. Okić), Sokol, Bauk, Rašić, Rakić. Trener: Darko Vlatković.

TREĆA HNL JUG

16. kolo: Zagora - Hrvatski vitez Posedarje 0:4 (K. Torbarina 8 ′- 11m, 54′, Rončević 35′, Jurić 80′), Zadar - Kamen 5:0 (Blažević 7′, 45′, Majić 25′, Vukadinović 79′, 81′), Primorac (B) - Zmaj (M) 1:0 (Bajić 47′), Neretva - Vodice 3:1 (Buhač 3′, Marić 43′, Čupić 80′/Prpić 76′), Hrvace - Sloga 2:1 (Ribičić 70′, Udovičić 78′/Vekić 39′), GOŠK - Split 2:2 (Topuzović 31′, 43′-11m/Luetić 9′, 16′), OSK - Neretvanac 2:1 (Vuleta 30′, 72′/Čuljak 13′), Uskok - Junak 2:0 (Grubišić 45′, Teklić 56′).