EUROBASKET Larkin donio prevagu u završnici nevažne utakmice

23.02.2021. 10:12

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je još jedan poraz u posljednjem kolu skupine D kvalifkacija za Europsko prvenstvo 2022. godine, no taj negativan rezultat kao ni onaj dva dana prije od Nizozemske nisu imali nikakav utjecaj na konačni ishod u skupini gdje je Hrvatska završila kao prvoplasirana. U Besiktas Areni je sinoć od izabranika Veljka Mršića bolja bila Turska sa 84-78, a pobjednik se odlučivao u zadnjih minutu i pol kad je domaćin pokazao više spretnosti od hrvatskih košarkaša. Prva četvrtina je bila izjednačena, završila je rezultatom 21-21, no u drugoj se Turska odvaja na dva koša. Treća četvrtina donosi bolju igru Hrvatske koja preko Mustapića i Prkačina bježi domaćinu na 65:62. Potom se nastavlja dobar niz preko Gabrića koji je ubacio pet poena na otvaranju četvrte četvrtine te se Hrvatska našla i na plus šest (70:64), ali je onda na scenu stupio Shane Larkin koji je razigrao svoju momčad za seriju 8:0 i tako vratio Turcima prednost (72:70). Potrajalo je to egal stanje još nešto više od osam minuta nakon čega su Larkin i Sanli presudili pitanje pobjednika. Tursku su reprezentaciju do pobjede vodili Sertac Sanli i Bugrahan Tuncer sa po 17 koševa i Shane Larkin koji je ubacio 16. U reprezentaciji Hrvatske najbolji je sa 13 koševa bio Tomislav Gabrić, dok su Miro Bilan i Goran Filipović dodali po 12 koševa, a Antonio Vranković i Željko Šakić po 10. Ovo je bio Hrvatskoj drugi poraz u ovim kvalifikacijama, ali je Hrvatska kao prvoplasirana u skupini D s deset bodova osigurala plasman na Europsko prvenstvo 2022., kao i drugoplasirana Nizozemska s devet bodova te Turska na trećem mjestu koja je isto skupila devet bodova. (h)