»Entuzijasti« pobjedom proslavili naslov prvaka

Odigrano šest susreta najjužnije skupine trećeg razreda hrvatske košarke
Nakon završetka okršaja Diadore i Trogira na Bilom brigu je uslijedila prava košarkaška fešta kojom su se Zadrani u posljednjoj domaćoj utakmici sezone oprostili od svojih navijača
KK DIADORA
Košarkaši Diadore prvaci su Druge muške lige Jug

Prošlog je tjedna odigrano kompletno 17. kolo Druge muške lige Jug te zaostala utakmica DOŠK-a i OKK Dražen Petrović. Na parket su istrčale tri zadarske momčadi od kojih su dvije, Pet Bunara i Diadora, upisale pobjede, dok je Sukošan na domaćem terenu tijesno poražen od Solina.

Pobjeda Pet bunara

Mladići iz Pet bunara koji se natječu izvan konkurencije na gostovanju u Drnišu su svladali domaći DOŠK rezultatom 63:65. Otvaranje susreta je proteklo u znaku košarkaša iz Šibensko-kninske županije koji su nakon prve četvrtine sagradili prednost od šest poena (23:17), no druga dionica je donijela osjetno bolju igru zadarskog sastava koji je kombinacijom čvrste obrane i efikasnog napada u potpunosti preokrenuo rezultat. Zadrani su u nastavku prvog poluvremena u potpunosti zatvorili prilaze svom obruču, što se očitovalo u samo pet primljenih koševa, pa se na veliki odmor otišlo s plus 12 (28:40) za košarkaše Marija Jeličića. Treća četvrtina je donijela prilično neefikasnu košarku s obje strane, a u toj igri »kifamena« Drnišani su uoči odlučujućih deset minuta uspjeli prići na jednoznamenkasti zaostatak, no do potpunog preokreta nisu uspjeli stići te su bodovi otputovali za Zadar. Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Luka Bilokapić sa 16 poena, a pratio ga je Toni Torbarina s deset koševa, dok je najraspoloženiji u kod domaćina bio Tomislav Štingl sa 17 poena.

DOŠK 63 - PET BUNARA 65

(23:17, 5:23, 11:8, 24:17)

Suci: Ante Bralić, Frane Lovrić i Fabijan Dodig.
DOŠK: Vlaić 2, Pulić, Nimac 8, Barišić 14, Goreta, Štingl 17, Pervan 14, Pranić 1, Malenica 7, Ivić.
PET BUNARA: Zdrilić 8, Muženjak 4, Badrak 3, Bilokapić 16, Dundović 2, Torbarina 10, Batur 2, Stanović 2, Pačar 8, Grbić 6, Zorić 4, Ružić.

Slavlje »Entuzijasta«

Nakon poraza u prošlom kolu igranom unutar konkurencije, košarkaši Diadore vratili su se pobjedničkim navikama uvjerljivo svladavši Trogirane na domaćem parketu s 98:57. Igrači Davida Zubčića u slavljeničkom susretu su od prve minute visokim ritmom i vrlo dobrom selekcijom šuta lomili suparnika te su već do početka druge dionice pobjegli na visokih 32:11, što su do odlaska u svlačionicu dodatno povećali na plus 39 (66:27). Vlasnik dva boda bio je izvjestan u tim trenucima pa je treća četvrtina donijela malo opuštanje »Entuzijasta« koji su dozvolili gostima da nakratko smanje zaostatak, da bi posljednja dionica ponovno protekla u boljoj igri zadarskog sastava koji je na koncu stigao do rezultatski izuzetno uvjerljive pobjede, proslavivši prvo mjesto i naslov prvaka južne skupine Druge muške lige. Diadoru je s 32 koša, sedam asistencija i šest ukradenih lopti predvodio Vito Barbaroša, a pratio ga je Marino Zdrilić s 14 poena i četiri skoka, dok je najefikasniji u trogirskim redovima bio Ivan Bilić sa 16 koševa.

DIADORA 98 - TROGIR 57

(32:11, 34:16, 17:21, 15:9)

Suci: Frane Banović i Hrvoje Raspović.
DIADORA: Bašić 3, Barbaroša 32, Segarić 9, Kabić 3, Škaljo 5, Vidaić, Zrilić 14, Višić 4, Ravnić, Butić 13, Marčev 11, Dunatov 4.
TROGIR: Glavurdić, Pruže 14, Čović, I. Bilić 16, J. Bilić 3, Rapić, Beljan 2, Šarić, Gardijan 1, Rilov 7, Ćosić 14.

Pad u završnici

Jedini klub iz Zadarske županije koji nije okusio slast pobjede u 17. kolu Druge muške lige bio je Sukošan koji je na domaćem parketu poražen od Solina rezultatom 63:67. Presudnom se pokazala četvrta četvrtina koju su gosti dobili s 10:22 i preokretom stigli do petog trijumfa u sezoni. Domaćini su bolje otvorili susret i prve tri četvrtine kontrolirali rezultat. Nakon prvih deset minuta igrači Borisa Hrabrova imali su tri, a uoči odlaska na veliki odmor četiri poena prednosti (35:31), što su do odlučujuće dionice dodatno povećali na plus osam. Ipak, sama završnica je pripala Solinjanima koji su na krilima raspoloženog Bilandžića, koji je susret završio s 31 košem, došli do vrijedne pobjede. Dvoznamenkasti u redovima gostiju bili su i Šakota i Škaro s po 13 poena, dok je domaćine predvodio Šimičević s 15 koševa.

SUKOŠAN 63 - SOLIN 67

(18:15, 17:16, 18:14, 10:22)

Suci: Neven Jurjević, Filip Rumora i Lucija Štrmelj.
SUKOŠAN: Vezilj, Pavić 11, Brković 7, Burčul 6, Knežević 4, Perić 14, Dević, Grganović 6, Šimičević 15, Čirjak.
SOLIN: Batistić, Barač 2, Bartulović 6, Biško 2, Kunac, Barišić, Jukić, Šakota 13, Bilandžić 31, Škaro 13.
U ostalim susretima kola druga momčad Ribole Kaštela je sa 104:82 bila bolja od Cetine, dok je Mislav sa 81:69 svladao OKK Dražen Petrović.