Ostali bez goriva u nastavku

Zadar poražen na gostovanju kod Cibone u zaostaloj utakmici 16. kola
Košarkaši Zadra pokazali su na istom mjestu protiv istog protivnika puno bolje lice nego 48 sati prije, ali nedovoljno i da se zaključi regionalna sezona na trijumfalan način
ABA
NIJE MOGAO SAM - Pavle Marčinković

Nakon što su 48 sati prije na istom mjestu prikazali lošu predstavu, košarkaši Zadra su u novom srazu s Cibosima pokazali puno bolje lice, ali nedovoljno i da se zaključi regionalna sezona na trijumfalan način, iako već sedmi ovosezonski okršaj s Vukovima apsolutno o ničem nije odlučivao. Odlična prva polovica utakmice Zadranima se nije na kraju isplatila, ponestalo je energije i raspoloživog kadra za nešto više u drugom poluvremenu koje su Cibosi dobili s 46:28.

Bez Cartera i Junakovića

Momčad Srđana Helbicha s popriličnim hendikepom je prišla ovoj utakmici jer su u odnosu na prekjučerašnji sraz u Ligi za prvaka iz rostera ispali Carter i Junaković (pošteda) pa se u novi derbi ušlo s tek devetoricom igrača. Jedan od njih posebno je iskoristio priliku i bio kreatorom dvocifrene prednosti Zadra u prvom poluvremenu. Izostankom Cartera startnu poziciju je zaslužio Marčinković na što je treneru zahvalio s čak 22 poena u prvih 20 minuta, a bitnije je još da je osigurao svojoj momčadi pristojnu zalihu za odmor. Uvodne četiri minute nisu ukazivale da će se ubrzo jedna momčad potpuno odvojiti, a povukli su prvi Zadrani koji su s 8:8 prema kraju prve dionice poletjeli na 12:23, uz 11 ubačaja nezaustavljivog Marčinkovića. Početkom druge četvrtine Zadar je odlepršao i na 16 viška (12:28), domaćin je potom uspio stabilizirati svoju igru ulaskom Novačića, no na drugoj strani je i dalje nezaustavljiv za obranu Cibosa bio Marčinković pa se na odmor otišlo s 11 viška na kontu gostiju (34:45).

Pad u nastavku

Promijenio se u potpunosti ritam igre u nastavku, Vukovi su zaigrali puno čvršće u obrani, uštopali jedinu prijetnju Marčinkovića i dobili krila u napadu, a sve to dovelo je do potpunog otapanja zadarskog vodstva. U smiraj treće dionice Cibona se primakla na samo pola koša zaostatka (55:56), i naznačila da je puno bliže trijumfu, posebno jer je gostujuća momčad bila vidno na izmaku snaga zbog sužene rotacije i opterećenošću prekršajima. Unatoč svim tim realnim preprekama Helbichovi igrači su se odupirali sve do zadnje tri minute kada su još uvijek bili na posjedu zaostatka (73:70). Nakon toga su se raspali, a Cibona je završila posao ubačajima Prkačina i Gegića. Taj dvojac pokazao se najučinkovitijim u domaćim redovima, BiH reprezentativac je ubacio 20, kapetan Cibone 16 koševa, dok je Zadrane predvodio Marčinković s 25 poena, devet skokova i četiri asistencije.