Posedarci bili u zaostatku, pa »šesticom« u mreži ispratili Unešićane

HV Posedarje u 33. kolu na svom travnjaku svladalo Zagoru
Seriju je otvorio Mate Knežević (24’), nastavio Mario Pedišić (28’), pa im se s dva pogotka pridružio Kalo Torbarina (31’, 42’). U drugom dijelu po jedan pogodak dodali su Ivan Brkić (74’) i Luka Begonja (83’).
HV Posedarje
STRIJELAC JEDNOG GOLA - Mario Pedišić u duelu s Dragom Gabrićem

U pretposljednjem kolu Treće HNL jug Hrvatski vitez Posedarje na svom je travnjaku uvjerljivo slavio protiv Zagore rezultatom 6:1. Iako su gosti iz Unešića prvi došli u vodstvo i to golom Luke Božića u 19. minuti, Posedarci su nakon toga počevši od 20. minute nemilice punili njihovu mrežu. Seriju je otvorio Mate Knežević (24’), nastavio Mario Pedišić (28’), pa im se s dva pogotka pridružio Kalo Torbarina (31’, 42’). U drugom dijelu po jedan pogodak dodali su Ivan Brkić (74’) i Luka Begonja (83’).

Šok na otvaranju

Iako su domaćini od samog početka utakmice uspostavili terensku inicijativu i stvarali pritisak, gosti su prvi došli do vodstva. Nakon jedne brze kontre u 19. minuti, Krajina je nanizao dva igrača i uposlio Božića koji izlazi sam na vratara i od vratnice posprema loptu u mrežu za vodstvo gostiju. Pet minuta kasnije domaći vraćaju stvari na početak. Dva najmlađa igrača u momčadi su u glavnoj ulozi. Gambiraža odigrava loptu za Kneževića koji na 20 metara prima loptu i silovitim udarcem po zemlji zabija za 1:1. Igrala se 28. minuta kada su Posedarci potpuno preokrenuli tijek utakmice. Karlo Torbarina upošljava Pedišića koji malo iskosa na lijevoj strani puca vanjskim dijelom kopačke i neobranjivo pogađa rašlje gostujućeg gola za vodstvo od 2:1. Od 31. do 42. minute najbolji strijelac Treće HNL jug Karlo Torbarina zabija dva gola. U oba slučaja riječ je bila o kontrama, u prvoj ga je poslužio Brkić, a asistent kod drugog pogotka bio je Gambiraža. Prvo poluvrijeme završava vodstvom domaćina od 4:1.

Viteško srce

Drugi dio su se domaći povukli i prepustili igru Zagori koja je stvorila dosta prilika, ali nije uspjela postići niti jedan pogodak. Prvo je priprijetio Gabrić, a nakon njega i Božić, ali Ivančić je reagirao vrlo dobro nekoliko puta, dok je Gabrić promašio obećavajuće prilike. Do kraja susreta HV Posedarje je zabilo još dva pogotka. Najprije je u 74. minuti Brkić pogodio poluvisoko za 5:1 i to nakon centaršuta Kevrića. Begonja je udarcem s 25 metara ispod grede postavio konačnih 6:1. Dodajmo ovome da je Luka Klanac dobio nagradu Viteško srce za najpožrtvovnijeg igrača u sezoni 2021./22., a uručili su mu je predsjednik Ivica Klanac i vođa navijača Marin Bolić.

HV POSEDARJE 6 - ZAGORA 1

POSEDARJE - Igralište Gordan Demom. Gledatelja: Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice). Pomoćnici: Toni Čelić (Split) i Toni Barić (Tugare). Strijelci: 0:1 Božić (19’), 1:1 Knežević (24’), 2:1 Pedišić (28’), 3:1 K. Torbarina (31’), 4:1 K. Torbarina (42’), 5:1 Brkić (74’), 6:1 Begonja (83’). Žuti kartoni: Župan (Zagora). Crveni:-.
HV POSEDARJE: Ivančić (od 86. Džaja), Pedišić (od 76. Erstić), Brkić, D. Torbarina, Knežević (od 65. Kevrić), Gambiraža (od 46. Ivančić), Zdrilić, Begonja, Tokić, Jurjević, K. Torbarina (od 80. Magaš). Trener: Darko Vukić.
ZAGORA: Bartulić, Jurišić, Zeljković (od 76. Bitunjac), Župan (od 46. Bulat), Ćaleta, Mihanović, Bagarić, Gabrić, Rodić (od 68. Burazer), Božić, Krajina (od 46. Vrbičić). Trener: Dario Sablić..