Brunu Šariću dva seniorska zlata i jedno srebro

23.10.2021. 08:36

Na 25 m bazenu Crnica u Šibeniku prošli vikend održan je Jadran Grand Prix 2021. koje je okupio 306 plivača i plivačica iz 25 klubova. Među njima je bilo 19 članova PK Zadar koji su pod vodstvom trenera Josipe Nekić i Željka Olujića osvojili osam odličja. U apsolutnoj kategoriji najuspješniji je bio senior Bruno Šarić, zlatni na 50 m leđno (25.98) i 100 m leđno (56.07) gdje je osvojio i najviše bodova (662) te srebrni na 100 m mješovito (58.63). Do odličja je došao i junior Noa Kuman koji je na 200 m mješovito (2.07.36) bio prvi u juniorskoj i drugi u apsolutnoj konkurenciji. U ostalim disciplinama je bio peti, a osvojio je i dva šesta mjesta u juniorskoj konkurenciji. U A finalima u muškoj konkurenciji plivao je i Roko Šango te je na 100 m i 200 m leđno zauzeo sedmo i četvrto mjesto među juniorima. A finale zaslužila je i Rita Herceg, srebrna na 50 m delfin (31.33) dok je u B finalu na 100 m prsno bila je šesta mlađa juniorka. B finala plivale su Sara Zrilić i Gabriela Gulan na 50 m leđno, Zrilić je bila srebrna (34.38) a Gulan brončana (35.96). U istoj disciplini Emanuela Gulan je bila četvrta. U B finalu nastupili su i Marija Kuman, peta juniorka na 100 m leđno, i šesta na 50 m leđno, Dina Volarević, šesta juniorka na 50 m slobodno i 10. na 100 m slobodno, mlađi junior Lovre Dellavia, peti na 50 m prsno i deveti na 100 m prsno te Lucija Klasić, 12. na 50 m delfin. U C finalima plivali su Adrian Šaponja, šesti mlađi junior na 100 m delfin, David Radeka i Gabriela Gulan, sedmi mlađi juniori na 50 m delfin, Lovre Dellavia, 10. mlađi junior na 50 m slobodno, Rita Herceg osma mlađa juniorka na 50 m slobodno i 11. na 100 m slobodno, Sara Zrilić deveta mlađa juniorka na 100 m leđno, Emanuela Gulan 13. mlađa juniorka na 100 m mješovito, Nora Stipanov 16. mlađa juniorka na 200 m prsno te Karla Sorić na 50 m delfin. Nastupili su i Tibor Harapin, Rafael Utković, Ivan Klanac, Petar Jukić.
Pod vodstvom trenera Edgara Nimca boje PK Jadera branili su Lovre Jerak (2005.), Andrija Kačanić (2007.), Ema Krstić (2006.) i Valentin Špralja (2002.). Najbolje rezultate imao je junior Jerak koji je na 50 m prsno (30.78) ušao u B finale gdje je osvojio srebrnu medalju u svojoj kategoriji.
– Jerak je ulazna godina juniorske kategorije, a time ova medalja ima još veći značaj jer je bio u konkurenciji sa godinu starijim plivačima – kaže trener Nimac.
Juniorka Ema Krstić se plasirala u tri B finala, a najbolji plasman je imala na 50 m leđno gdje je bila osma u svojoj kategoriji (33.89). Mlađi junior Andrija Kačanić, koji je također ulazno godište kategorije, plasirao se u C finale na 50 m prsno gdje je završio 11 (36.50). Senior Valentin Špralja je također nastupio u četiri discipline od koji je u tri ostvario osobne rekorde.