Drama i nada za doigravanje

24.03.2019. 19:41
Drama i nada  za doigravanje

Do kraja utakmice ostalo je 20 sekundi. Na semaforu je stajalo 68:68.  Mursa je imala napad. Domaća igračica Ivana Batorek našla se u izglednoj situaciji. Reagirala je loše. Imala je na ziceru suigračicu, ali se nije  usudila dati dodavanje. Odlučila je sama položiti. Promašila je ispod  koša, a nakon odbijanaca, lopta je izašla izvan terena. Dosuđena je za  Zadar. Trenerica Zadra Marija Mazija pozvala je minutu odmora. Što je  rekla igračicama, nije jasno, ali Zadranke su odradile odličan napad, Ivana Dujić je s Anom Vrsaljkom napravila pick&roll, dok se Vrsaljko "rollala" prema košu, Osječanke su skupile obranu, ali se Lara Nikpalj Vukorepa stvorila u odličnoj situaciji, na ziceru. Dujić je sjajno asistirala, a Nikpalj Vukorepa zabila lagan koš četiri sekunde prije kraja. Nije ostalo dovoljno Mursi da napravi suvisao napad i bodovi su otišli u Zadar. Doigravanje je jako blizu…
Utakmica u Osijeku je bila izjednačena od prve minute. Zadranke su  imale vodstvo u prvoj i trećoj četvrtini, a u 32. minuti i najveću prednost  (53:61). Svaki puta se Mursa vratila, prije svega radi pogreški Zadranki.  No, u konačnici su se Zadranke snašle i ostvarile važnu pobjedu u koju je  Vrsaljko ugradila 20 koševa (10 skokova), a Nikpalj Vukorepa 16. Zanimljivo, i u 11. kolu u Zadru u dvoboju ova dva sastava bilo je vrlo zanimljivo.  Završilo je 82:81 za Zadranke.
– Izvukli smo pobjedu, utakmica je bila teška kao i u Zadru, ali i ovaj  put smo u finišu odigrali možda mrvicu pametnije i postigli koš za pobjedu. Žao mi je Osijeka, stvarno su se hrabro borili. Znam da je njima  utakmica mnogo značila za ostanak u ligi, ali i nama je bila bitna za ulazak među četiri tako da smo i mi morali dati sve od sebe – izjavila je Marija Mazija, trenerica Zadra.
Dražen Nikšić, trener Murse, ovako je prokomentirao utakmicu:
– Pokazali smo da možemo igrati sa bilo kojim protivnikom kada svaka  djevojka da sve od sebe. Mali pad koncentracije potencijalno nas je  koštao ostanka u ligi, ali ne mogu ništa drugi reći osim čestitke ekipi Zadra i sretno.
MURSA 68
ZADAR 70
(14:18, 24:20, 13:18, 17:14)
OSIJEK – Sportska dvorana Jug II. Gledatelja 100. Suci: Krunoslav  Holjevac, Boris Knez, Pavle Kukić.
MURSA: Blair 6 (0-2), Šola, Horjan, Balić 14, Mihaljević, Šarlija 11,  Obradović, Vuksanić 2 (2-4), Batorek 8 (2-4), Zalin 7 (5-6), Štrk, Šimunić  20 (6-8). Trener: Dražen Nikšić.
ZADAR: Oštrić 10 (1-2), Jelenković, Dujić 11, Vrsaljko 20 (4-5), Špinderk, Nikpalj-Vukorepa 16 (2-2), Dobrić, Mandić 11 (7-8), Domijan 2,  Gardijan. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Mursa 19-42 (45%); Zadar 22:52 (42%).
Šut za tri: Mursa 5-17 (29% – Balić 2, Šimunić 2, Šarlija); Zadar 4-17  (24% – Oštrić 3, Dujić).
Slobodna bacanja: Mursa 15-24 (62%); Zadar 14-17 (82%).
Skokovi: Mursa 38 (25+13); Zadar 44 (26+18).

Borba za doigravanje
Rasplet u borbi za ulazak u doigravanje uoči zadnjeg kola ovako izgleda. Medveščak je siguran na "jedinici, a Split na "dvici". Za preostala tri mjesta bore se Pula  (16-5), Zadar (15-6) i Trešnjevka (15-6). Zadar, koji je u međusobnim dvobojima  bolji i od Pule i od Trešnjevke, ima sve u svojim rukama jer mu je za ulazak među  četiri dovoljna domaća pobjeda protiv Medeveščaka. I u slučaju poraza igračice s  Višnjika mogu biti unutra, ali samo uz uvjet da Trešnjevka izgubi kod kuće od Splita.

Marija Mazija u – prtljažniku!
– Ono što svakako treba izdvojiti o utakmici s Mursom, osim borbenosti, energije i kvalitete naših cura je svakako požrtvovnost naše glavne trenerice Mazije, koja je za svoju ekipu tijekom putovanja boravila u prtljažniku autobusa, kako bi njena ekipa imala što više mjesta i što odmornija istrčala na parket. Potez kojeg u današnjem sportu rijetko viđamo – napisali su na facebook stranici Zadra.