Gauni se spasili

Prva županijska liga
Biograjci su pobijedili Puntamiku, i uz poraz Plovanije od Ploče, uspjeli sačuvati status za sljedeću sezonu. S druge strane, Plovanija će u kvalifikacije za ostanak u Prvoj ligi
FUTSAL ZADAR
Momčad Osam mladi iz Zemunika je prvak skupine A Treće lige

Najveća dvojba uoči posljednjeg kola Prve županijske malonogometne liga bila je tko će sa Sv. Antom u kvalifikacije za ostanak u najjačem rangu, Gauni ili Plovanija. Zadarska momčad je uoči posljednjih 40 ligaških minuta držala sve u svojim rukama, ili nogama, budući da je imala dva boda više od Gauna. Osim toga, protiv Ploče je povela golom Alena Juričića u 8. minuti i tu je prednost zadržala do 35. minute. Tada je Kristijan Bandalo izjednačio, da bi Josip Šarić u posljednjoj minuti donio pobjedu Ploči kojoj je utakmica išla u kategoriju borbe za prestiž budući da nije imala rezultatski značaj. Takav je rasplet silno razveselio biogradske Gaune koji su istrčali na parket nakon poraza Plovanije i odradili svoj dio posla osvajanjem tri boda protiv Puntamike. Biogradski sastav je poveo 2:0, pa 3:1 i Puntamičani su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz.
Kad je riječ o vrhu ljestvice od ranije je bilo poznato da su polufinale izravno izborili vodeća Varoš i drugi Tin, a za dva mjesta u polufinalu dvije međusobne utakmice odigrat će Kontrol biro i Stanovi te Murvica i Idassa Nadin. Zanimljivo je da su KB i Stanovi bili i par posljednjeg kola, a zagrijavanje za doigravanje je završilo bez pobjednika, premda su Stanarci do 32. minute imali 2:0. Tin je protiv Idasse s dva gola Roka Burčula poveo 2:0. Ipak, do poluvremena su Nadinani izjednačili, a onda u posljednje tri minute postigli tri gola za pobjedu koja im je donijela peto mjesto, ali i puno samopouzdanja u borbi za ulazak među četiri najbolja sastava lige. Murvica i Samba odigrali su utakmicu bez opterećenja, a završilo je 4:2 za »crvene« koji se okreću dvoboju s Idassom. Iz lige su ispali Vrsi Riba nekretnine i Poljica te se pridružili Bilom brigu i Primorcu, momčadima koje su tijekom sezone, koja je počela još u rujnu 2020. (prekid zbog pandemije koronavirusa) odustali od natjecanja.

PLOČA 2 - PLOVANIJA 1

PLOČA: Pedić, Bandalo 1, Jurjević-Adžić, Čačić, Kresović, N. Jurjević-Adžić, Šarić 1, Katuša, Zrilić, Volpi Kobal.
PLOVANIJA: Šušić, Skukan, Zrilić, Juričić 1, Čirjak, Junaković, Jergan, Perica, Glavan.

PUNTAMIKA 2 - GAUNI 3

PUNTAMIKA: Ćurčija, Ješe, Dunić 1, Duvnjak, Brkić, Vukoša 1, Nakić, Fatović, Lovretić.
GAUNI: M. Stojanov, D. Stojanov 1, Birkić 1, Jurišić, Mitrović 1, Šarić, Žutelija.

MURVICA 4 - SAMBA 2

MURVICA: Jarmanović, Žilić, Škara 1, Radman 1, Marković, Lučić, Rončević 2, Šarlija.
SAMBA: Marinović 1, Baljak 1, Š. Zdrilić, Galešić, Alić, S. Zdrilić, Dundović, L. Zrilić, Kovačević.

STANOVI 2 - KONTROL BIRO 2

STANOVI: Sladić, Demo, Sentić 1, Tikulin, Erlić, Pedić, Bugarija 1, Mandić, Modrić.
KONTROL BIRO AUTO ROGIĆ: Škoda, J. Pinčić, S. Pinčić 1, Zanki, Baraba, Anić 1, Kojić, Pedišić, Nekić.

IDASSA NADIN 5 - TIN 2

IDASSA NADIN VINA VINKETA: Repić, Čačić 3, Remšak, K. Jurjević, J. Jurjević 1, Petrović, Kapitanović 1, Šamija.
TIN: Miletić, Mandić, Kresović, Pejić, Katalinić, Kolega, Dundović, R. Burčul 2, Jovančević, Baždarić.

VRSI RN 0 - POLJICA 3

(b. b.)

Strijelci, 25 golova: Deni Kolega (Tin); 24 gola: Ante Mandić (Stanovi); 20 golova: Nino Jurjević Adžić (Ploča), Mate Bugarija (Varoš ZDC); 18 golova: Roko Burčul (Tin)...

Semafor

Subota 26. ožujka
18 sati: Zaton - Zadranka (II. liga)
19 sati: Rupalj - Futsal Murvica (II. liga)
20 sati: Sv. Ante - Raštane Kanela (I. liga)
21 sat: Plovanija - GBS (I. liga)
Nedjelja 27. ožujka
20:15 sati: Kontrol biro AR - Stanovi
21:15 sati: Murvica - Idassa Nadin
Napomena: Igraju se dvije utakmice u kojima u slučaju istog broja bodova odlučuje gol razlika. Ne bude li ni tada poznat pobjednik slijedi izvođenje šesteraca.

Treća ŽMNL

I prije posljednjeg kola skupina A momčad Osam mladi iz Zemunika je potvrdila titulu prvaka koja donosi plasman u Drugu ligu. A taj će rang pokušati dohvatiti i Zadranka, pred kojom su dvije utakmice protiv Zatona u kvalifikacijama za ulazak/ostanak u Drugoj ligi. Drugi par kvalifikacija je Rupalj - Futsal Murvica.
Skupine A, 30. kolo: Ražanac - Škabrnja 7:4, Slivnica - Sv. Ante Visočane 5:0, Novi Bokanjac - Valencia 1:2, Poljica Brig - Privlaka 2017 2:10. Bez borbe: Mala Rava - Briševo 0:3, Zadranka - Zara 3:0.
Redoslijed: 1. Osam mladi 64, 2. Zadranka 60, 3. UN Tornado Zadar 53, 4. Novi Bokanjac 48, 5. Poljica Brig 44, 6. Slivnica 43, 7. Briševo 41, 8. Privlaka 2017 40, 9. Valencia 34, 10. Škabrnja 32, 11. Ražanac 31, 12. Mala Rava 13, 13. Sv. Ante Visočane 9, 14. Zara 6 bodova.
Strijelci; 42 gola: Toni Čulina (Osam mladi); 32 gola: Duje Cukar (Briševo); 23 gola: Ivan Brkić (Škabrnja); 18 golova: Edi Zelić (Ražanac)...