Zadar »složio« Slogu, Primorac (B) sredio GOŠK, a HV Posedarju remi kod Kamena

Jučer su odigrane utakmice 23 kola
Zadrani su do vrha napunili mrežu Sloge, završilo je s uvjerljivih 5:1. Primorac (B) je na svom travnjaku rezultatom 2:1 svladao dubrovački GOŠK, a HV Posedarje se iz Ivanbegovine vratilo s bodom odigravši 1:1
Marin GOSPIĆ
PETICA U MREŽI GOSTIJU - Zadar je Slogu potukao do nogu

ZADAR 5 - SLOGA  1

ZADAR - Igralište na Stanovima. Gledatelja: 150. Sudac Marko Bilušić (Šibenik). Pomoćnici: Stipe Brajković Šibenik) i Mikula Štampalija (Tribunj). Strijelci: 1:0 Vukadinović (10’), 1:1 Romić (23’-11m), 2:1 Vukadinović (45’+1), 3:1 Jordan (53’), 4:1 Iveljić (55’), 5:1 Bačkov (89’). Žuti kartoni: Slugan (Sloga). Crveni:-.
ZADAR: Pinčić, Čelić, Iveljić, Jurić, Banović, Čepo (od 83’ Rokov), Jordan (od 72’ Iličić), Stojčević (od 62’ Bačić), Jerbić, Vukadinović (od 62’ Bačkov), Djeveljekaj. Trener Želimir Terkeš
SLOGA: Brdar, Beović, Romić, Šestan, Matković, Katuša (od 66’ Blažević), Slugan (od 46’ Vuković), Simpson (od 81’ Flegar), Pezo, Ćubelić (od 81’ Matković), Vivodinac (od 66’ Radić). Trener: Ivan Matić

U 23. kolu Treće HNL jug Zadar je na Stanovima u derbiju kola uvjerljivo slavio protiv Sloge iz Mravinaca rezultatom 5:1. Dva pogotka za Zadrane zabio je Ante Vukadinović (10’ i 46’), a po jedan Marko Jordan (53’) i Josip Iveljić (55’) i Ante Toni Bačkov (89’), dok je počasni pogodak za goste postigao Marin Romić u 23. minuti s kreča. Zaslužena pobjeda Zadra koja je mogla biti i uvjerljivija s obzirom na broj prigoda koje su stvorili na ovoj utakmici.

Prvi udarac prema suparničkim vratima uputili su gosti iz Mravinaca, Pezo je s desetak metara iskosa gađao bliži kut, ali Pinčić je spreman. U 10. minuti Zadar je poveo. Dugo su domaćini kružili oko šesnaesterca gostiju, loptu je na kraju s lijeve strane uputio Iveljić, a Vukadninović se naklonio i loptu glavom poslao u mrežu iza nemoćnog Brdara - 1:0. Igral se 17. minuta kada je Vukadinović pokušao udarcem s 18 metara iskosa, ali nije bio precizan. U 23. minuti najstroža kazna za Slogu nakon što je Stojčević igrao rukom u svom šesnaestercu. Romić je siguran s kreča - 1:1. Mogla je Sloga potpuno preokrenuti rezultat u 39. minuti kada je Beović s 15 metara neometan pucao visoko iznad gola. U samoj završnici prvog dijela Zadar je potisnuo goste na njihovu polovicu, izveo nekoliko uzastopnih kornera i na kraju zabio za novo vodstvo. U sudačkoj nadoknadi Banović je iz drugog pokušaja odlično centrirao na glavu Vukadinovića koji postiže svoj drugi pogodak na ovoj utakmici - 2:1.

Zadar je u 53. minuti povisio svoje vodstvo. Iveljić je poslao okomitu loptu prema Jordanu koji se na rubu šesnaesterca odlično oslobađa svog čuvara i iskosa s nekoliko metara zabija za 3:1. Dvije minute kasnije utakmica je bila praktički riješena. Nakon jedne odbijene lopte Iveljić je prihvaća na 18 metara, vara svog čuvara i prizemnim udarcem »buši« vratara gostiju Brdara - 4:1. U 61. minuti Jordan je nakon asistencije Vukadinovića pucao preko gola. Čepo je u 65. minuti na asistenciju Jurića gađao malo pored gola, a minutu kasnije Jordanov udarac brani Brdar. I Čelić je bio u prilici u 76. minuti, ali Brdar izlazi kao pobjednik. Beović je u 80. minuti izašao sam na Pinčića koji fantastično skida njegov udarac. U 89. minuti Banović se fantastično sjurio u šesnaesterac gostiju s lijeve strane i uposlio Bačkova koji glavom postavlja konačnih 5:1.

PRIMORAC (B) 2 - GOŠK 1

BIOGRAD NA MORU – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 100. Sutkinja: Jelena Pejković (Split) 6,5. Pomoćnici: Ivan Taraš i Ante Proso. Strijelci: 1:0 Marić (36’-11m), 2:0 Jurišić (41’), 2:1 Topuzović (53’),
PRIMORAC (B): Stojanov, Kulaš, Birkić(od 87. Colić), Bitunjac, Vodopija, Lazarevski, Musa, Mehić (od 51. Nakić), Katuša (od 77. Šare), Marić, Jurišić. Trener: Marko Moravčić.
GOŠK Du: Kristić, Ivanišević, Žile, Pohe, Listar, Matić, Lang, Topuzović, Smrdelj(od 75. Skaramuca),Simpson, Farić. Trener: Frane Loić.

Nakon dva uzastopna poraza, biogradski Primorac je u 23. kolu Treće HNL jug na svom travnjaku zasluženo slavio protiv dubrovačkog GOŠK-a rezultatom 2:1. Biograjce je u vodstvo doveo Nikola Marić u 36. minuti iz jedanaesterca, a na 2:0 je povisio Nikola Jurišić u 41. Dubrovčani su uspjeli zabiti tek počasni pogodak u 53. minuti, a strijelac je bio Anel Topuzović.
Od prve minute Biograjci su silovito krenuli prema vratima gostiju. U 13. minuti zabilježili smo pokušao je Katuše, a nakon njega i Vodopije u 6. minuti, ali ništa od vodstva. Najbolju prigodu momčad iz kraljevskog grada imala je kada je Marić ispremiješao obranu Dubrovčana, ali njegov udarac nije bio precizan. Nakon toga prijete gosti preko Farića, ali Stojanov je bio na visini zadatka. U 26. minuti u prilici je Vodopija, ali ponovno ništa od vodstva. Ipak, u 36. minuti domaća momčad dolazi u vodstvo. Marića u svom kaznenom prostoru ruši Lang, a sutkinja Pejković pokazuje na bijelu točku. Marić s kreča dovodi svoju momčad u vodstvo - 1:0. U 41. minuti Vodopija je srušen 20 metara od gola gostiju. Jurišić je izvođač slobodnog udarca iz kojeg Biograjci dolaze do vodstva od 2:0.
Gosti bolje otvaraju nastavak susreta. Topuzović je lijepo pucao, ali ništa od smanjenja zaostatka. Vodopija se u 51. minuti našao u prigodi, ali ništa od gola.U 53. minuti Topuzović je izigrao dvojicu obrambenih igrača domaćih, izbio sam ispred Stojanova i zabio za 2:1. Gosti su do kraja susreta pokušavali doći do izjednačenja, ali Primorac (B) zasluženo osvaja sva tri boda.

KAMEN 1 - HV POSEDARJE 1

IVANBEGOVINA - Igralište Ivanbegovina. Gledatelja: 100. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Romano Radonić (Vitaljina) i Ivan Kalinić (Veliki Bročanac). Strijelci: 0:1 K. Torbarina (5’), 1:1 Mikulić (16’). Žuti kartoni: Kovačić, Pirić, Kljenak, Žužul (Kamen), Brkić, Pevalović, Begonja). Crveni: Mirostav Krištić (86’ - drugi žuti).
KAMEN: Barbić, Kljenak, Kilić, Kovačić, Krištić, Marčić, Nenadić (od 77’ R. Kujundžić), Žužul, Pirić, B. Kujundžić, Mikulić. Trener: Goran Šušnjara
HV POSEDARJE: Ivančić, Pedišić, Ivandić, Brkić, Smokrović (od 12’ Zdrilić), Rončević, Pevalović (od 67’ Knežević), Kevrić, Begonja, Tokić, Torbarina, Trener: Darko Vukić

Hrvatski vitez Posedarje u 23. kolu gostovao je u Ivanbegovini gdje je protiv ondašnjeg Kamena odigrao neriješeno 1:1. Momčad iz Posedarja povela je preko Karla Torbarine u 5. minuti susreta, a konačnih 1:1 postavio je Tomislav Mikulić u 16. minuti susreta. S obzirom da je riječ o teškom gostovanju kod uvijek nezgodnog Kamena, Posedarci mogu biti zadovoljni osvojenim bodom.
U 4. minuti mogao je Hrvatski vitez do vodstva. Rončević je izveo slobodni udarac, lopta od živog zida mijenja smjer, a vratar Barbić krajnim naporom čisti loptu s gol crte. Minutu kasnije Posedarci su poveli. Begonja lijepo prima loptu i odigrava za Karla Torbarinu koji mirno zaobilazi vratara i gura je u praznu mrežu za 0:1. Nakon toga domaćini preuzimaju terensku inicijativu, a gosti prijete iz opasnih kontri. U 11. minuti Kujundžic odigrava za Kljenaka koji puca, ali lopta završava u bloku Posedaraca.
Igrala se 16. minuta kada je domaćin izjednačio. Kljenak gura Mikulića u odličnu poziciju, a ovaj mirno zabija sam za 1:1. Nedugo nakon toga gosti su opet umalo poveli. Pevalovic bježi sa centra prema domaćem vrataru, ali u situaciji jedan na jedan Barbić izlazi kao pobjednik. U 37. minuti odličan udarac Kovačića iz gužve, ali Tokić krajnjim naporom spašava svoj gol.
U 40. minuti puca Brkić s deset metara, ali opet brani golman. Domaćini pritiskaju zadnjih pet minuta u prvom dijelu. Međutim, sijevnula je kontra Torbarine koji prebacuje vratara, ali pogađa gredu od koje se lopta odbija, a i iz ponovljenog udarca glavom pogađa vratnicu.
Drugi dio domaćini otvaraju bolje, bilježimo njihov udarac s deset metara, ali opet Kevrić ulazi u blok, U 70. minuti najstroža kazna za domaćine. Ipak, ne iskorištavaju jedanaesterac. Kujundžic šutira po sredini, ali Ivančić brani nogom. Domaćini zadnjih deset minuta igraju s deset igrača nakon što je isključen Kristić. Posedarci stiskaju, ali ipak su se domaćini uspjeli obraniti.

Treća HNL jug

23. kolo: Zadar - Sloga 5:1 (Vukadinović 11’, 45’, Jordan 53’, Iveljić 54’, Bačkov 89’ // Romić 23’-11m), Kamen - Hrvatski vitez Posedarje 1:1 (Mikulić 16’ // K. Torbarina 5’), Primorac (B) - GOŠK Du. 2:1 (Marić 38’, Jurišić 41’// Topuzović 53’), Neretvanac - Neretva 0:2 (B. Jelavić 54’, 73’), Urania - Zmaj (M) 0:1 (Bunjaku 73’), Junak - Split 1:0 (Jandrek 52’), Uskok - Vodice 3:0 (Maretić 46’, 59’, Šošić 54’), Jadran LP - Hrvace 3:0 (Raguž 12’, Šutalo 16’, Bubalo 52’), OSK – Zagora 1:0 (Matijašević 4’).