10 C°

Solin se pokazao predigrom za završni obračun s Makaranima

24.06.2021. 07:55

Košarkaši Diadore ostvarili su plasman u finale razigravanja za prvaka Druge lige Jug pobijedivši Solin u uzvratnoj utakmici odigranoj u utorak navečer u Jazinama, a već danas slijedi im prva finalna utakmica, u Makarskoj protiv Amfore (20 sati), koja je u polufinalu izbacila košarkaše Trogira. Druga finalna utakmica igra se u subotu u Jazinama nakon koje će biti poznat pobjednik Druge lige Jug i ta će momčad zaslužiti mjesto u kvalifikacijama za popunu Prve muške lige.
Nakon prve odigrane utakmice polufinala u Solinu koja je završila neodlučenim rezultatom 86:86, Entuzijasti su imali zadatak s bilo kakvom pobjedom nadmašiti Solinjane i uspjeli su u tome, odličnom igrom u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 23:14. Igrači pod vodstvom Marija Pešuta ubacili su u višu brzinu nakon što se prvih 30 minuta igre zaključilo poravnatim rezultatom (65:65). Napravili su 12:4 seriju s kojom su pobjegli Solinu na osam razlike (77:69) i u završnih pet minuta uspješno su održali stečenu prednost. Entuzijaste je do pobjede vrijedne finala predvodio Vito Barbaroša s 25 koševa, a Matej Segarić i Paolo Marčev su ubacili 14 i 13 poena. Kod Solinjana je šuterski raspoložen bio bivši igrač Zadra, Ivan Siriščević, koji je zabio 30 koševa.
Diadora u Makarsku putuje danas gdje je njihov trener Pešut najavio bespoštednu borbu, priželjkujući dobar rezultat za uzvrat u Jazinama koji se igra u subotu.
– Idemo u Makarsku bez euforije, tek smo na pola puta do našeg cilja. Sigurno je da smo motivirani nakon dvije odlične utakmice protiv vrlo dobrog Solina, ali nešto će se pitati i domaćine, koji su doveli nekoliko pojačanja i dat će sve od sebe da osvoje Drugu ligu Jug. Pozivam sve naše navijače da nas podrže u Makarskoj, a naročito u subotu u Jazinama, kada igramo uzvratnu utakmicu – kazao je Mario Pešut.