Uspješni Diadora i Sukošan, bunare potopila Cetina

Proteklog vikenda odigrane utakmice 5. kola
U zaostaloj utakmici 1. kola »Entuzijasti« su svladali DOŠK u Drnišu dok je tri dana prije u redovnom kolu ceh platio OKK Dražen Petrović
KKDIADORA
»Entuzijasti« su uzeli bodove u Drnišu

Proteklog vikenda na teren su izašli sudionici Druge muške lige - Jug, među kojima su zadarski predstavnici uistinu imali razloga za zadovoljstvo, a posebno se to odnosi na Diadoru koja je ugrabila dvije pobjede. U zaostaloj utakmici 1. kola rezultatom 64:73 svladan je DOŠK iz Drniša dok je tri dana prije u redovnom kolu ceh platio OKK Dražen Petrović.

Barbaroša predvodio »Entuzijaste«

Diadora je u Drnišu stvorila lijepu zalihu u prvom poluvremenu te je kasnije, usprkos napadačkoj seriji domaćih, s lakoćom privela susret kraju. Prvih 20 minuta proteklo je u dominaciji »Entuzijasta« koji su na odmor otišli sa zalihom od 12 koševa (40:52). Zahvaljujući šutevima za tri poena i šuterski ‘zapaljenom’ Nimcu, stigao je DOŠK i do osam minusa (52:60), na četiri minute prije kraja. Pokušali su tu igrači trenera Alana Šikića uhvatiti posljednji vlak za povratak, no Marčev je uz pomoć Barbaroše primirio domaće košarkaše i Diadora je na kraju zasluženo slavila u Drnišu. U domaćem sastavu sa 16 ubačaja iskazao se Nimac, a kod gostiju je Vito Barbaroša, sada već tradicionalno, bio najbolji strijelac s 19 poena. Tri dana prije gostovanja u Drnišu Diadora je upisala rutinsku pobjedu nad slabašnim OKK Dražen Petrović koji je u dvorani na Bilom Brigu zaleđen na 48 minusa (120:72). Susret je napetost doživio tek u prvoj dionici nakon koje je momčad Davida Zubčića uz nevjerojatnih 40 koševa u drugoj četvrtini usmjerila susret prema mirnom završetku. Odličan je bio šut iz igre domaćina od 58.6%, šut za tri bio je također poprilično visok - 43.3% dok je cijela momčad ugrabila čak 46 skokova, ali i upisala 38 timskih asistencija. Svu pozornost u redovima pobjednika na sebe je skrenuo Ivan Bašić koji je uz 10 koševa imao i 13 asistencija i nestvarnih sedam ukradenih lopti, a Vito Barbaroša bio je najefikasniji s 26 koševa.

DOŠK 64 - DIADORA 73

(12:18, 9:17, 19:17, 24:17)

DRNIŠ - Suci: Ante Pepur (Kaštela), Ivan Hajduk i Luka Pribisalić (oba Split)
DOŠK: Nimac 16, Barišić 14, Malenica 10, Vlajić 7, Goreta 6, Štingl 5, Pulić 3, Pranić 3, Ivić, Vranjković, Tomić.
DIADORA: Barbaroša 19, Marčev 15, Erslan 13, Marinović 11, Segarić 6, Ravnić 4, Kabić 3, Bašić 2, Vidaić, Zrilić, Škaljo, Jović.

DIADORA 120 - OKK D. PETROVIĆ 72

(25:18, 40:18, 34:15, 21:21)

ZADAR - Suci: J. Modrić, F. Banović i F. Rumora      (svi Zadar).
DIADORA: Bašić 10, Barbaroša 26, Segarić 14, Kabić 2, Erslan 16, Vidajić 9, Zrilić 6, Jović 2, Škaljo 6, Ravnić 5, Marčev 10, Marinović 14.
OKK DRAŽEN PETROVIĆ: Škugor 5, Brajković, Grgurica 6, Živković 28, Topić 2, Pancirov 7, Lapić 3, Klarin 2, Bobek 8, Pulić, Antić 11.

Tandem Knežević-Šimičević

Po dobrome će ovo kolo pamtiti i Sukošanci koji su kontra Mislava stigli do druge ovosezonske pobjede. Na svom terenu nisu imali popusta za sastav iz Podstrane koji je bio pisiljen potpisati kapitulaciju u nastavku utakmice. Sukošan je ponovno letio na krilima Marina Kneževića i Damira Šimičevića koji su zbirno ubacili 50 od 73 poena domaćina. Knežević je susret završio s 30, a Šimićević s 20 ubačaja.

SUKOŠAN 73 - MISLAV 63

(16:16, 21:17, 14:10, 22:20)

SUKOŠAN - Suci: F. Rumora (Zadar), F. Dodig i R. Bagarić (oba Šibenik).
SUKOŠAN: Dijan, Pavić 11, Grganović 7, Burčul 3, Knežević 30, Perić 2, Šimičević 20.
MISLAV: Bulić 8, Vujević 16, Polić 7, Dubravčić 5, Balić, Šarac 15, Mamić, Udiljak 12, Botica.
Na pobjedničkom tragu Diadore i Sukošana u ovom kolu nisu bili mladi igrači Pet bunara koji su poraženi na svom parketu od Cetine s 99:103. Poletarci Maria Jeličića cijelu utakmicu su se držali u egalu s jedinom neporaženim sastavom lige. Nakon prve četvrtine zadarski igrači su bili u zaostatku od tri poena (22:25), ali na poluvrijeme odlaze s vodstvom 45:42. U nastavku susreta Cetina je uspjela ponovno preuzeti vodstvo te su završili treću četvrtinu s pet poena viška na svojoj strani. U posljednjoj dionici razvojna momčad Zadra se nije predavala, ali nažalost nije uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist. Lukić i Stanović predvodili su Jeličićevu momčad s 24 i 23 poena, dok je 19 koševa ubacio Muženjak.