Zeleni brod sve više tone

Puntamičani na domaćem parketu poraženi od Splita
Bez pet bitnih igrača, trenera Hrvoja Vlašića i mladog Davida Pavina, momčad iz Jazina nije uspjela pružiti dobar otpor favoriziranim gostima
Marin GOSPIĆ
KAPETAN PLOVI I PO OLUJI - Dino Palčić

Rezultatskoj krizi Sonik Puntamike ne nazire se kraj. Financijske neprilike koje su eskalirale prije nešto više od četiri tjedna nakon susreta protiv Adria Oil Škrljeva u proteklim su danima uzele svoj danak i po pitanju igračkog kadra, pa su se Puntamičani gostima iz Splita u zaostalom susretu 17. kola HT Premijer lige suprotstavili bez šest donedavno bitnih karika. Zelene redove su napustili Ivan Vučić, Gabriel Marić i Ante Gospić, Marino Šarlija je ozlijedio koljeno, a nije bilo ni Marka Juriča, kao ni Davida Pavina. Dodamo li navedenome i izostanak trenera Hrvoja Vlašića, konačnih 74:109 ne treba nikoga začuditi. Roko Jurlina je u dvoboj krenuo s jedinom seniorskom petorkom na koju je mogao računati, na klupi su bili isključivo juniori i kadeti, pa je već samo otvaranje jasno pokazalo odnos snaga među dvjema momčadima.

Split rano prelomio

Sve do polaganja Dominika Zelanta u osmoj minuti, jedini domaći poeni bili su djelo Luke Tomasa koji je odgovorio na ranu tricu Nejca Bariča, pa nije trebalo dugo čekati da se Splićani odvoje na dvoznamenkastu prednost. Serija "Žutih" zaustavila se na 17 uzastopnih koševa i praktički već do kraja prve četvrtine ugasila sve nade zadarskog sastava u pozitivan rezultat, pa je ostatak susreta protekao bez previše rezultatskih uzbuđenja. Domaćinima se ne može zamjeriti nedostatak borbenosti, srčanosti ili želje, ali razlika u kvaliteti je jednostavno bila prevelika da bi se ozbiljno ugrozila družina s abaligaškim pedigreom. Splićani su u potpunosti dominirali pod obručima, što bolje od ičega ilustrira podatak da su u prvom poluvremenu imali više uhvaćenih lopti u napadu od ukupnog broja skokova Sonika (8-7) pa se na veliki odmor otišlo s visokih plus 25 gostujućeg sastava (34:59).

Minutaža mladima

Nastavak nije donio veće promjene, tek su obrane postale nešto "mekše", pa smo u trećoj četvrtini vidjeli prilično efikasnu košarku u kojoj su obje momčadi imale dobre postotke šuta. Na parket su uskoro kročili i zadarski mladići Dino Ninčević i Šimun Lončar, koji su se pridružili Šimi Bašiću i dvojici "senatora" te skupljali vrijedne minute u igračkom odrastanju. Uskoro je na isti način uzvratio i Srđan Subotić uvevši Antu Perkušića i Fabiana Šiška pa smo do kraja gledali nadigravanje mladosti u kojoj su bolje prolazili gosti s Gripa koji su iz minute u minutu povećavali prednost, sve do konačnih plus 35. "Žute" je s 25 poena i 11 skokova predvodio prošlosezonski igrač Sonika Lovre Runjić, a pratio ga je kapetan Mateo Kedžo s 21 košem, dok je najefikasniji među trojicom dvoznamenkastih u domaćim redovima bio Dino Palčić s 24 poena i sedam asistencija.