U nastavku nestalo snage, novi problem ozljeda Banića

Puntamika u osmom kolu Lige za ostanak elitnog razreda hrvatske košarke poražena od Furnira
Dok je bilo energije Zadrani nisu loše izgledali na parketu, no šira klupa i čak šestorica dvoznamenkastih gostiju bili prevelik zalogaj za igrače Roka Jurline
Marin GOSPIĆ
Petar Marić je s 23 poena bio najefikasniji u domaćim redovima

Košarkaši Puntamike jučer su na domaćem parketu u susretu osmog kola Lige za ostanak poraženi od Furnira rezultatom 74:91 te će se do posljednjeg kola s Vrijednosnicama Osijek boriti za izbjegavanje posljednjeg mjesta u elitnom razredu hrvatske košarke. Zadrani su dobro otvorili utakmicu. Rastrčana igra u napadu i agresivna u obrani rezultirali su s početnih 7:0 Puntamičana, da bi nakon trice Emilija Banića semafor pokazivao i 10:1 za »Zelene«. Odgovor je stigao preko Filipa Krajine i Lovre Mandalinića, no sve dok Zagrepčani nisu vezali dvije trice prednost domaćina je bila postojana.

Ratnička košarka

Uslijedile su izjednačene minute u kojima su momci iz Dubrave pravovremeno reagirali na svaki nagovještaj odvajanja domaćega sastava pa se u drugu dionicu ušlo s jednim posjedom prednosti za Puntamiku (24:21), posljedica precizne ruke Marka Prskala s linije slobodnih bacanja. I dok se u prvoj četvrtini na parketu i mogao vidjeti pokoji atraktivni potez, nastavak poluvremena je donio pravu ratničku igru, prepunu borbenosti i trke, ali s malo konkretnosti. I dok su mnogi »zujali«, med je u početnim trenucima druge četvrtine davao tek Mandalinić koji je sa šest vezanih poena doveo svoju momčad do preokreta (26:27), no veće odvajanje gostiju spriječile su dvije »iskre« Petra Marića u vidu dalekometnih ubačaja iz tranzicije. U košarci na »refule« sljedeći udar je došao sa sjevera preko Krajine i Kenana Karahodžića, no polaganje Marina Šarlija i trica Prskala odvele su Zadrane na veliki odmor s poenom prednosti (39:38).
Zagrepčani su u prvom poluvremenu ubacili tek dvije trice iz deset pokušaja, da bi Domagoj Samac i Anthony Collins već na otvaranju nastavka izjednačili taj učinak, i uz pomoć polaganja Samca iz kontre odveli Furnir na tri posjeda prednosti (39:46). Momcima Jeronima Šarina u tim su trenucima zlata vrijedan vjetar u leđa davali juniori Dubrave koji su bučno bodrili svoje starije suigrače, ali »stare kosti« Puntamike se nisu dale smesti te je odgovor stigao preko Dina Palčića i Petra Marića koji su na sredini treće četvrtine vratili stvari na početak (51:51). Domaćinima su probleme stvarale i četiri osobne pogreške visokog Prskala, a nervoza je rasla iz minute u minutu te je eskalirala prilikom jedne dvojbeno dosuđene lopte za Zagrepčane nakon čega je trener Roko Jurlina dobio tehničku pogrešku. Mateo Vidović i Collins su iskoristili priliku i odveli svoju momčad na plus sedam (53:60), no uzvratio je mladi David Pavin pa se u odlučujućih deset minuta ušlo s otvorenih 58:64.

Prijelomni trenuci

Kako je vrijeme odmicalo, do izražaja je sve više počeo dolaziti umor domaćih košarkaša koji se očitovao u promašenim šutovima i gubitkom ravnoteže u skoku, što su Šarinovi momci vješto iskoristili i učas pobjegli na prvu dvoznamenkastu razliku (72:62). Malu nadu Puntamičanima je dala isključujuća peta osobna pogreška Collinsa, čime su gosti izgubili svog napadački najraspoloženijeg igrača, no dalekometni ubačaji Mandalinića i Karahodžića odbijali su svaki pokušaj povratka zadarskog sastava, da bi nakon trice Filipa Bjelanovića kojom su Zagrepčani pobjegli na plus petnaest priči bio kraj. Da nevolja nikada ne dolazi sama pobrinula se i ozljeda Emilija Banića pred sam kraj susreta koja je dodatno pogoršala ionako nezavidnu situaciju u Jazinama pred posljednja dva kola Lige za ostanak.