Brzi slavonski vlak “pregazio” Zadrane

25.10.2017. 19:11

U osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa Zadar je na Stanovima doživio uvjerljivi poraz od četvrtoplasirane momčadi Prve HNL Osijeka rezultatom 0:4. Momčad sa Stanova još je donekle parirala Osječanima u prvom poluvremenu koje je završilo minimalnim vodstvom momčadi iz Gradskog vrta. Zadar je u tom periodu propustio realizirati najstrožu kaznu, Županov udarac s kreča obranio je gostujući vratar Antolović. U nastavku se igra Zadra potpuno raspala i samo je bilo pitanje koliko puta će lopta završiti u mreži domaćina. Strijelci za Osijek bili su Bočkaj, Lukić i Jambor, a J. Jurjević je nesretno zabio i autogol. Osijek je potpuno zasluženo otputovao u četvrtfinale Kupa.
Prvi su zaprijetili gosti iz Osijeka. Grezda je tukao s 18 metara, ali taj udarac nije predstavljao problem za Zadrova vratara Gluića. U 14. minuti ponovno je Grezda u izglednoj situaciji, ali ponovno nije dovoljno precizan. U 17. minuti Osijek je poveo. Lopa je izborio slobodan udarac na 25 metara od Zadrovih vratiju. Loptu je prihvatio Petar Bočkaj i preciznim udarcem u lijevi kut vratara Gluića pogodio za 0:1. Igrala se 29. minuta kada je Grezda s lijeve strane ponovno zaprijetio Zadrovom golu, lopta je fijuknula metar iznad vratiju. Zadar se nakon toga malo trgnuo i krenuo nešto ofenzivnije prema vratima Osijeka. I to je urodilo plodom, tj. najstrožom kaznom za Zadrane u 32. minuti. Župan je odličnom okomitom loptom uposlio Verunicu koji se sjurio u šesnaesterac gostiju. Ruši ga Lesjak, a sudac Vučković pokazuje na bijelu točku. Nažalost Župan ne uspijeva realizirati najstrožu kaznu, vratar Antolović brani njegov udarac s kreča. Dvije minute kasnije domaćin je u novoj prigodi. Župan je iz skraćenog kornera s lijeve strane gađao drugu vratnicu gdje je Verunica zamalo bio prekratak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Grgić je izašao sam ispred Gluića i na sreću Zadrana pucao preko gola. S minimalnim vodstvom Osijeka otišlo se na odmor, a Zadrani su za pruženi otpor dobili zasluženi pljesak zadarske publike.
I u drugom poluvremenu ponovno prvi prijete gosti iz Gradskog vrta. Grezda se na pet metara našao iznenada u prilici, ali ometan od Zadrana loše puca. U 49. minuti Osijek je povisio svoje vodstvo. Obrana Zadra nije dobro počistila situaciju na 30-ak metara od svoga gola, lopte se na rubu šesnaesterca dokopao Grezda, ispremiješao trojicu Zadrana i oštro tukao prema golu. Lopta je na putu dotaknula Jurjevića, promijenila smjer i završila u Gluićevoj mreži – 0:2. Osijek je u 56. minuti zabio i treći pogodak na ovoj utakmici. Jednom okomitom loptom izbačena je cijela obrana Zadra, lopta je došla do Lukića koji s ruba šesnaesterca neobranjivo pogađa mrežu Zadrana – 0:3. U 60. minuti nova mat pozicija pred vratima Zadra. Ovoga puta "oči u oči" s Gluićem našao se Boban, ali Zadrov vratar iz ovog dvoboja izlazi kao pobjednik. U 61. minuti Gluić brani opasni udarac Marića s desetak metara iskosa. Minutu kasnije nakon kornera s desne strane gredu je glavom zatresao Šimunec. U 73. minuti i četvrta lopta završila je u mreži Zadra. Nakon kornera s lijeve strane lopta je preletjela na suprotnu gdje ju je dočekao Lukić i prizemno na pet metara poslužio Jambora kojem nije bilo teško s par metara zabiti pogodak – 0:4. U završnici utakmice mogli su Osječani zabiti još poneki zgoditak, ali Gluić više nije dao da lopta završi u njegovoj mreži.
ZADAR 0
OSIJEK 4
ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: 1.500. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Pomoćnici: Krunoslav Ambrinac (Zagreb). Strijelci: 0:1 Bočkaj (17'), 0:2 Jurjević (49. ag.), 0:3 Lukić (56'), 0:4 Jambor (73'). Žuti kartoni: Lopa, Lesjak, Škorić (Osijek). Crveni: –
ZADAR: Gluić, Pranić, Sarić, Jerbić, Jurjević, Tokić, Anić, Župan (od 71' Zdrilić), Jurić, Torbarina (od 56' Gagula), Verunica (od 62' Šimurina). Trener: Leo Burčul
OSIJEK: Antolović, Jambor, Lopa, Grezda (od 55' Boban), Bočkaj, Lesjak, Škorić (od 62' Šimunec), Pušić, Grgić (od 69' Hajradinović), Marić, Lukić. Trener: Zoran Zekić