AŠK-u Zadar dva srebra, Fortiusu dvije bronce

26.05.2021. 07:34

Ovogodišnje izdanje prvenstva Hrvatske u štafetama, koje je u subotu održano u Zagrebu u organizaciji AK Agram, okupilo je gotovo 150 štafeta. Na prvom ovogodišnjem nacionalnom prvenstvu za mlađe kategorije svoje mjesto našli su i predstavnici AŠK Zadar te Fortiusa. Srebrnu medalju za AŠK Zadar s rezultatom 2:30,73 osvojila je štafeta mlađih kadetkinja (100-200-300-400 m) u sastavu: Mirta Zubčić, Ema Nižić, Dora Krpeta, Luna Mandić. Druga je na cilj stigla i mješovita kadetska štafeta 4×300 m: Luka Stipić, Kate Nižić, Enea Nikpalj, Emilio Pucar (2:48,67). Prvi nastup imala je mješovita kadetska štafeta 4×100 m (Alvaro Novaković, Enea Nikpalj, Kate Nižić, Emilio Pucar), ali nije završila utrku nakon što im je ispala palica. Dva druga mjesta donijela su AŠK-u osmo mjesto u redoslijedu klubova osvajača odličja.
Fortius je predstavljalo 18 atletičara i atletičarki koji su se kući vratili s dva brončana odličja. Treće mjesto osvojili su štafeta mlađih kadeta i kadetkinja 4×60 m mješovito (Noa Stipić, Katarina Madžar, Rok Milanja, Paula Zubčić) s rezultatom 32.73 te štafeta mlađih kadetkinja 100-200-300-400 m (Hana Miloševski, Katarina Madžar, Nina Vrdoljak, Lukrecija Jerkov) s rezultatom 2.31,30 minute. Mješovita štafeta mlađih kadeta i kadetkinja 4×60 m pod imenom Fortius II (Venci Šimunić, Antica Vrandečić, Luna Lozić, Jakov Pijaca) osvojila je peto mjesto (34.03). Fortiusova mješovita štafeta 4×200 m za mlađe kadete i kadetkinje (Noa Stipić, Paola Zubčić, Venci Šimunić, Nina Vrdoljak) je završila četvrta, a medalja joj je pobjegla za 14 stotinki. U kadetskoj konkurenciji osvojena su dva šesta mjesta. Riječ je o štafetama 600-200-400-800 m (Mare Mijolović, Jana Bujan, Melani Pavlović, Miriam Medved) koja je imala rezultat 5.41,83 te mješovitoj štafeti 4×100 m (Maja Kurta, Luka Kulišić, Jana Bujan, Grgo Dominik Anzulović) s vremenom 51.50.
– Sve štafete su opravdale očekivanja trenera, a i nastavili smo tradiciju osvajanja medalja na pojedinačnim prvenstvima Hrvatske – objavili su iz Fortiusa. Vrijedi zabilježiti i da su oba kluba na svojim Facebook stranicama jedni drugima čestitali na nastupu na PH.