Poraz zadarskih vaterpolista u 7. kolu Triglav A2 lige

26.11.2017. 17:02

Prognoze koje su govorile kako Zadar protiv Kotorana može osvojiti bodove, pokazale su se ipak nerealnima. Zadar 1952 je potopljen u Budvi (12:6), prije svega zbog mnogobrojnih grešaka koje se momčadi, koja igra međunarodnu ligu, ne smiju događati. Zadar je primao zgoditke doslovce u posljednjim sekundama prve i druge četvrtine. U prvoj četvrtini Zadar je držao izjednačen rezultat sve do 10 sekundi prije kraja kad ga je Đurović prvi put doveo Cattaro u vodstvo, pokazujući smjer u kojem će se utakmica razvijati. Vrbnjak, koji je bio jedina svijetla točka Zadra, dovukao je svoju momčad do 4:3, ali svega dvije sekunde prije kraja, Dončić pogađa za 5:3. Vrbnjak zgoditkom za 6:4 još jednom pokušava približiti dupine s Kolovara egalu, ali uzalud. Zadrani su pali do te mjere da su u posljednjoj četvrtini igrači Cattara i kontrama poboljšali svoju gol razliku. Tome pridonosi podatak da su Zadrani izgubili čak 14 lopti, a Cattaro samo devet. Zadru će u Triglav A2 ligi biti pravi podvig osvojiti bodove, ali je mladost ipak velika „skuža“ u utakmicama protiv fizički jačih protivnika. Na kraju, trener Zadra Goran Jovančević se požalio malo na domaćinsko suđenje za koje je znao da je „tradicija“ na gostovanjima u Boki.