Slavlje Zadranki u derbiju Prve lige

26.11.2018. 08:47
Slavlje Zadranki u derbiju Prve  lige

Odličnu utakmicu odigrale su košarkašice Zadra sinoć na Višnjiku,  gdje su dočekale jednu od najjačih ekipa lige, Trešnjevku, i slavile s uvjerljivih 15 razlike. U derbiju kola u kojemu su se sastale ekipe koje su do tada imale omjer 5:1 i djelile druge mjesto, gošće iz Zagreba u niti jednom  trenutku nisu bile konkurentne u ovoj utakmici.
Zadranke su u prvoj dionici primile samo devet koševa, a fantastičnom obranom u drugoj povele i nestvarnih 30:13 i već tada napravile  veliki korak ka konačnoj pobjedi. Sredinom druge četvrtine, odlična Ana  Vrsaljko zaradila je treći prekršaj, nakon čega ju je trenerica Marija Mazija stavila na klupu. To koristi Trešnjevka koja se počinje braniti preuzimanjem i na to Zadranke loše reagiraju te gostujuća ekipa smanjuje razliku na -7, a na odmor se odlazi rezultatom 33:23.
No, odmah u nastavku utakmice Zadranke preuzimaju kontrolu, potpuno otupljuju napade Trešnjevke, a na suprotnom kraju terena igraju  pametno i strpljivo. Unatoč činjenici da je zaradila sredinom treće dionice četvrtu osobnu pogrešku, Mazija ostavlja Vrsaljko u igri skoro do kraja  utakmice, a ova se uspjela sačuvati pete pogreške, a u isto vrijeme je dominirala i u napadu gdje postigla 18 koševa, kao i u obrani gdje je kvalitetno zatvarala skok te odlično čuvala reket.
Jednostavno su Zadranke u ovoj utakmici bile odlične i na kraju slavile  s 15 razlike, a moglo je biti i više, da u konačnici Mazija nije u igru ubacili  i mlađe igračice koje imaju manju minutažu. U idućem kolu Zadranke  igraju protiv Raguse.

ZADAR 67
TREŠNJEVKA 52
(14:9, 19:14, 22:16, 12:13)
ZADAR: Oštrić, Jelenković 4 (1-2), Dujić 10 (3-4), Vrsaljko 18 (6-6),  Ioannidis 4 (1-2), Nikpalj 13 (1-2), Perica 8, Budija, Mandić 10, Gardijan, Bačić.
TREŠNJEVKA: Katavić 12 (5-8), Ujević 5, Turkalj, Bilić, Bilikova 7 (2- 2), Pavić 7 (2-2), Muhl 6 (1-2), Clark 16 (1-4), Savić, Dobroslavić 3.
Šut za dva: Zadar 21-38 (55%); Trešnjevka 13-41 (32%)
Šut za tri: Zadar 4-16 (25%); Trešnjevka  4-23 (17%)
Slobodna bacanja: Zadar 13-18 (72%); Trešnjevka 14-24 (58%)
Skokovi: Zadar 38 (31+7); Trešnjevka 41 (21+20)